Advertisement

Artykuły do tagu: las

Piotrkowianin przed trudnym zadaniem
Kamil Kiereś przed kolejnym wyzwaniem w swojej trenerskiej karierze. 21 marca został trenerem ekstraklasowej Stali Mielec. Zadaniem piotrkowianina będzie utrzymanie zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej.
02.03.2023 12:10
Zmarł Stanisław Kolasa
Stanisław Kolasa był pilotem Sił Zbrojnych PRL. Przez trzy lata pełnił funkcję kierownika Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. W latach 1981-1990 był również I sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Piotrkowie Trybunalskim.
Porzucił kota w lesie na pewną śmierć. Pomogli dobrzy ludzie
To historia, jakich mnóstwo. Na leśnej drodze w Kłudzicach jakiś mężczyzna wyrzucił z samochodu kota, pognał go i odjechał. W mroźnej aurze zwierzę było skazane na śmierć. Pomogła jednak osoba, która była świadkiem tego zdarzenia. Kot jest już bezpieczny, a ten tekst powstał po to, aby walczyć z takimi zachowaniami.
Zachęcali, by świecić przykładem
Piotrkowscy policjanci spotkali się z mieszkańcami miasta oraz powiatu. W trakcie spotkań na ulicach rozmawiali z niechronionymi pieszymi na temat bezpieczeństwa na drodze. Przy okazji przekazywali pieszym i rowerzystom elementy odblaskowe, które poprawią ich widoczność i zwiększą bezpieczeństwo.
Oddaj krew i odbierz choinkę
Lasy Państwowe już po raz kolejny organizują akcję "Choinka za życie". Jej celem jest wsparcie banków krwi w całej Polsce. Tego dnia także w województwie łódzkim będzie można oddać krew, a w zamian otrzymać piękne drzewko, które będzie ozdobą domu na święta.
Podklasztorze przedświątecznym sercem powiatu piotrkowskiego
Piękne ozdoby świąteczne, przepyszne potrawy, biżuteria, zabawki, a nawet kosmetyki, czy świąteczne serwety - to wszystko i wiele więcej można zakupić na Jarmarku Bożonarodzeniowym, który zorganizowano na terenie hotelu Podklasztorze w Sulejowie. Organizatorzy przygotowali też szereg innych atrakcji, jak koncert Stefano Terrazzino i rzecz jasna spotkanie ze świętym Mikołajem.
Gwiazda
Już w ten weekend na dziedzińcu zespołu opactwa Cystersów rozpocznie się II Jarmark Bożonarodzeniowy pod hasłem „Świąteczna Opowieść u Cystersów”.
Jarmark Bożonarodzeniowy w Sulejowie
W grudniowy weekend 10 i 11 grudnia w Hotelu Podklasztorze w Sulejowie odbędzie się II Jarmark Bożonarodzeniowy – „Świąteczna Opowieść u Cystersów”. To znakomita okazja, aby spędzić czas w tym zabytkowym miejscu. Hotel Podklasztorze mieści się w XII-wiecznym Opactwie. Jest to jeden z najlepiej z zachowanych zespołów cysterskich w Europie, który jest perłą architektury romańskiej. Ubieranie ogromniej choinki na dziedzińcu, żywa szopka i wizyta św. Mikołaja to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla gości jarmarku przez organizatorów.
Nagrody za najpiękniejsze rysunki
„LGD funduszami europejskimi malowane” - to tytuł konkursu plastycznego organizowanego przez stowarzyszenie LGD „BUD-UJ RAZEM" oraz gminę Łęki Szlacheckie.
Wypadek na A1 pod Piotrkowem
Do groźnego wypadku doszło na autostradzie A1 pod Piotrkowem. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w zdarzeniu ucierpiały dwie osoby. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat