Artykuły do tagu: Las

Czy garaże blaszane to dobry wybór?
Po garaże blaszane sięgają klienci zarówno indywidualni, jak i biznesowi. Tego typu obiekty mają szerokie zastosowanie, mogą stać się atrakcyjnym elementem aranżacji ogrodowej. Nie brakuje blaszaków o wysokich walorach nie tylko użytkowych, ale też estetycznych. Mogą one z wyglądu przypomnieć obiekty wykonane z drewna, wystarczy wybrać konstrukcję z blachy drewnopodobnej. Dawno minęły czasy, w których garaże z blachy szpeciły działkę, obecnie mogą ją wręcz zdobić. Można w nich trzymać rozmaite pojazdy, sprzęty, maszyny, opał, nieużywane bibeloty, zabawki itd. Blaszaki zapewniają ochronę przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, zmniejszają też ryzyko kradzieży mienia.
Lasery – urządzenia o szerokim zastosowaniu
Lasery to urządzenia emitujące promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu światła widzianego, ultrafioletu lub podczerwieni. Światło wytwarzane przez lasery jest jednak całkiem inne niż zwyczajne światło towarzyszące nam na co dzień. Zwykłe światło jest mieszaniną promieni o różnej długości fal i o różnorodnej barwie. Nasz wzrok rejestruje je jako światło białe.
Wnuczku, wnuczko zadbaj o babcię i dziadka
Z takim apelem zwracają się piotrkowscy policjanci do osób, które z okazji Dnia Babci i Dziadka będą odwiedzać seniorów. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo osób starszych zależy w dużej mierze od nas samych. Przy każdej nadarzającej się okazji, rozmawiajmy zarówno z naszymi babciami i dziadkami, ale również z samotnymi sąsiadami, o czyhających na nich niebezpieczeństwach.
Kompletnie pijany pieszy potrącony przez samochód
Wypadek drogowy z udziałem pieszego. 47-latek miał w organizmie ponad 3,5 promila. Do zdarzenia doszło w miejscowości Daleszewice, w gminie Paradyż. Na szczęście w tym przypadku zakończyło się na obrażeniach kończyn. Policja apeluje o ostrożność!
Uratowali tysiąc zwierząt
W ciągu ostatniego roku w Leśnym Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt w Kole uratowano blisko 1000 zwierzęcych istnień. A na tym nie koniec sukcesów Nadleśnictwa Piotrków w ostatnich dwunastu miesiącach.
W klasztorze oo. Bernardynów powstaje ruchoma szopka
Już po raz dwudziesty dzieci i dorośli w Piotrkowie będą mogli podziwiać ruchomą szopkę, w której znajdują się także elementy nawiązujące grodu trybunalskiego. Bożonarodzeniowa instalacja powstaje w klasztorze oo. Bernardynów.
Niepodległa folklorem malowana
Spektakl "Niepodległa folklorem malowana" to historia o dążeniu do wolności, oddaniu dla ojczyzny oraz zaangażowaniu wsi piotrkowskiej w walkę o niepodległość.
Jarmark Świąteczny w Hotelu Podklasztorze [ZDJĘCIA]
Każdy, kto chciałby już teraz poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, może wybrać się do Sulejowa. W Hotelu Podklasztorze w każdą sobotę i niedzielę organizowany jest Jarmark Bożonarodzeniowy, a w związku z tym na przybyłych gości czekają liczne atrakcje.
Młodzież pokazała talent i kreatywność [ZDJĘCIA]
O tym jak wiele radości i bogatych wrażeń daje własnoręczne tworzenie nowych rzeczy oraz możliwość urzeczywistnienia własnych projektów, przekonali się uczestnicy warsztatów, które odbyły się w Bibliotece Publicznej w Gorzkowicach.
Odblaski od kierowców dla przedszkolaków
Kamizelki odblaskowe, które mają chronić dzieci po zmroku, otrzymały dziś 6-latki z Przedszkola Samorządowego nr 20. Akcję zorganizowała grupa "Kierowcy Dzieciom" przy wsparciu Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat