Artykuły do tagu: Bocian

Refundacja in vitro obejmuje pary w całej Polsce
Niepłodność dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Brak upragnionej ciąży to duże obciążenie dla związku. Specjalistyczna diagnostyka i leczenie jest wymagającym procesem nie tylko pod względem zdrowotnym, emocjonalnym, ale też finansowym. Dlatego wiele par z radością przyjęło informację, o nowym programie refundacji in vitro, który będzie działał od czerwca 2024 roku. Jego realizatorami zostały ośrodki medycznie wspomaganego rozrodu. Wśród nich jest Klinika Bocian w Łodzi.
Bocian w marynacie trafił do osady w Kole
Nietypowo rozpoczęła się majówka w Leśnej Osadzie Edukacyjnej w Kole. Do ośrodka trafił "przyprawiony" bocian biały. Ptak był pokryty olejem jadalnym z przyprawami.
W Piotrkowie zakwitły krokusy. Idzie wiosna?
Choć w tym roku wiosna przychodzi do Polski powoli, to przyroda budzi się już do życia po zimowym śnie. W Piotrkowie pojawiły się już krokusy. Jak zdradza Paweł Kowalski z Nadleśnictwa Piotrków, do naszego regionu wracają także bociany.
Nowa placówka leczenia niepłodności w województwie łódzkim
Marzenie o dziecku dla wielu osób okazuje się trudne do spełnienia z powodu niepłodności. Z tym problemem zmaga się nawet co piąta para w wieku rozrodczym. Wśród tej grupy nie brakuje również mieszkańców województwa łódzkiego. Odpowiednia diagnostyka i leczenie daje jednak duże szanse na uzyskanie ciąży. Ośrodkiem specjalizującym się w tym obszarze jest ogólnopolska sieć Klinik Bocian, która teraz również w Łodzi posiada swoją placówkę. Nowoczesna klinika leczenia niepłodności zapewnia nie tylko szereg badań dedykowanych kobietom i mężczyznom, pomoc doświadczonych specjalistów, ale również dostęp do procedur wspomaganego rozrodu, w tym do zapłodnienia in vitro.
Mieszkańcy na medal. Słup już czeka na bociany
Nie przeszkodziło święto. Nie przeszkodziły pogody. Nie przeszkodziły czas. W ekspresowym tempie w Rakowie udało się postawić słup dla bocianów, których gniazdo zostało zniszczone. Wszystko dzięki ludziom dobrej woli.
Przewrócone gniazdo. Bociany szukają nowego miejsca
W miejscowości Raków w gminie Moszczenica doszło do nietypowego, acz nieszczęśliwego wypadku. Przewróciło się drzewo, na którym stało bocianie gniazdo. Ranne zostały cztery młode ptaki.
07.05.2022 10:35
PGE w trosce o bociany
PGE Polska Grupa Energetyczna od wielu lat wspiera ochronę ptaków w Polsce. Szczególną troską otacza bociana białego. Od ponad 30 lat buduje dla niego specjalne platformy ponad słupami energetycznymi. Konstrukcje te zapobiegają bezpośredniemu kontaktowi bocianów z liniami energetycznymi, co znacząco redukuje niebezpieczeństwo porażenia prądem.
Dlaczego ktoś strzelał do bociana?
Bocian z raną postrzałową trafił do Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Nadleśnictwa Piotrków. Obrażenia były na tyle poważne, że ptak nigdy już nie będzie mógł latać.
Sezonowy mieszkaniec powrócił do Piotrkowa
Kilka dni temu zaczęła się kalendarzowa wiosna, ostatnie temperatury i piękne słońce potwierdziło ten fakt. Jednak głównym dowodem na to, że mamy już najpiękniejszą porę w roku jest powrót bocianów w nasze w okolice.
Nowy podopieczny Osady Leśnej w Kole
Bocian czarny trafił pod opiekę pracowników Nadleśnictwa Piotrków. Zwierzęciem zajmą się teraz specjaliści z Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole. Właśnie tam ptak spędzi najbliższe miesiące, dzięki czemu będzie można wykonać mu profilaktyczne badania.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat