Advertisement

Policjanci zapobiegli tragedii

Policja KMP Piotrków Czwartek, 21 kwietnia 2022774313
Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego piotrkowskiej komendy uratowali życie 59-latka. Nieprzytomnego mężczyznę znaleźli w rejonie torów kolejowych. Dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu mundurowych, mężczyzna na czas trafił pod opiekę medyków.
fot.: KMP Piotrków Trybunalski fot.: KMP Piotrków Trybunalski

Piotrkowscy patrolowcy otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonej żony 59-latka. Kobieta poinformowała, że jej mąż chce targnąć się na swoje życie.

Policjanci od razu ustalili rysopis mężczyzny, jednocześnie sprawdzając miejsca gdzie może się znajdować. W rozmowie z jednym z maszynistów mundurowi ustalili też, że osoba o podobnym ubiorze szła po torowisku w kierunku Radomska. Wiedząc, że w takich sytuacjach liczy się każda minuta, policjanci pojechali we wskazany rejon, aby odnaleźć mężczyznę. Już po krótkiej chwili udało się odnaleźć piotrkowianina. 59-latek leżał w zaroślach w pobliżu torów kolejowych w gminie Rozprza. Mężczyzna był nieprzytomny, a obok niego mundurowi odnaleźli puste opakowania po lekach. Na miejsce od razu wezwali pomoc medyczną, a 59-latek został przewieziony do szpitala - mówi st. asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Funkcjonariusze apelują. - Jeśli ktoś powie Ci, że myśli o samobójstwie reaguj, rozmawiaj, miej dla niej czas, okaż zainteresowanie i wsparcie, pozwól na okazywanie emocji i akceptuj je. Szukaj też pomocy u osób oraz w instytucjach pomocowych takich, jak psycholog, psychiatra, telefon zaufania. Aby uratować czyjeś życie to nie tylko problem profesjonalnej pomocy, ale zwykłej ludzkiej życzliwości.


Zainteresował temat?

4

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

anka ~anka (Gość)21.04.2022 11:01

Ja zarabiam 8 tys brutto i też mi ciężko. Od 3 lat nie byłam na wakacjach......

014


Trololo ~Trololo (Gość)21.04.2022 20:23

Ciekawe czy dostał mandacik za brak maseczki :P

04


Dudud ~Dudud (Gość)21.04.2022 07:55

Coraz więcej słyszy się o próbach samobójczych u ludzi w każdym wieku. Padająca gospodarka, inflacja, wojna za rogiem nie pomaga. Duża nieprzewidywalność świata

176


Dudud ~Dudud (Gość)21.04.2022 11:16

Pieniądze to jedna z wielu podstaw samobójstw. Bogaci ludzie przecież też targają się na swoje życie

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat