Artykuły do tagu: ratunek

Uratowali mężczyznę, który siedział na torach
Policjanci uratowali mężczyznę, który siedział na torowisku, po którym odbywał się ruch pociągów. Do zdarzenia doszło w rejonie ulicy Michałowskiej w Piotrkowie. Dzięki zgłoszeniu od dyżurnej nastawni oraz szybkiej reakcji funkcjonariuszy życiu mężczyzny już nic nie grozi.
Siarczyste mrozy nie odpuszczają. Służby mówią jednym głosem
Bardzo niskie temperatury, jakie nawiedziły w ostatnich dniach całą Polskę, nie ominęły również ziemi piotrkowskiej. Niestety zima zebrała już śmiertelne żniwo w Piotrkowie Trybunalskim. W nocy z niedzieli na poniedziałek (07-08.01.2024) do piotrkowskiego szpitala przywieziono mężczyznę w stanie głębokiej hipotermii, którego ostatecznie nie udało się uratować. Policjanci, medycy i osoby opiekujące się bezdomnymi mówią jednym głosem: Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka!
Chciał skoczyć pod koła ciężarówki. Interweniowali policjanci
Piotrkowscy policjanci z wydziału wywiadowczego otrzymali zgłoszenie, że w kierunku wiaduktu nad drogą ekspresową nr S8 idzie mężczyzna, który chce targnąć się na własne życie. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia i odszukali 38-latka.
08.08.2023 14:02
Pomoc przyszła na czas
Piotrkowscy policjanci w porę odnaleźli kobietę, która zgłaszała myśli samobójcze dzwoniąc na numer alarmowy. Nie przekazała gdzie przebywa, wskazała jedynie, że jest na terenie Piotrkowa. Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania.
Ich błyskawiczna reakcja zapobiegła tragedii
Umiejętność udzielania pierwszej pomocy oraz zimna krew uratowały życie mężczyźnie. Bohaterami okazali się pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie.
Dobrze wiedzą jak ratować
Filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim gościła uczestników I edycji konkursu medycznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych ,,Wiem, Potrafię, Ratuję”.
Strażacy mają nowy wóz
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim zyskała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Strażacy podkreślają, że pojazd będzie stanowił istotne wsparcie w ich codziennej pracy. Nowy samochód zastąpił wysłużone renault. Na jego zakup złożyło się wiele samorządów i instytucji.
Policjanci udaremnili próbę samobójstwa
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku dzięki szybkim działaniom nie dopuścili do tragedii. 37-letni mężczyzna w złym stanie psychicznym wybrał się na tory, gdzie chciał targnąć się na swoje życie.
Policjant na urlopie w Albanii uratował nastolatkę
Piotrkowski policjant podczas wakacyjnego wypoczynku na nadmorskiej plaży w Albanii ruszył na ratunek 15-latce, która poślizgnęła się na molo, wpadła do wody i zaczęła tonąć. Pomimo silnego wiatru i wysokich fal wzorowo przeprowadził akcję ratunkową i wydostał dziewczynę na brzeg.
W czwartkowy wieczór w strugach lejącego z nieba deszczu na dachu jednego z opuszczonych budynków przy torach stał 20-latek powtarzając: nie chcę już żyć. Z pomocą pośpieszyli piotrkowscy policjanci.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat