O tym, że do piotrkowskiej komendy przy ul. Jagiellońskiej trafił nowy samochód, strażacy poinformowali na swoim profilu w mediach społecznościowych.
Miło nam poinformować, że po wielu latach oczekiwania trafił do naszej komendy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN TGM 18.320, z napędem 4×4 uterenowionym. Posiada zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 500 litrów oraz autopompę o wydajności 4265 litrów na minutę przy ciśnieniu 8 barów i 565 l/min przy ciśnieniu 40 barów, który zastąpił 20-letni samochód GCBA Renault. Samochód dostarczyła firma Moto-Truck z Kielc - czytamy w poście na facebooku.
Strażacy dodają, że zakup tego samochodu oraz wozu GBA 3/16 Renault, który trafił do jednostki we wrześniu 2022 roku, możliwy był przy współfinansowaniu wielu podmiotów:
Komentarze 4