Każdy miłośnik teatru będzie mógł w sobotę (19.02.2022) przenieść się do świata sztuki. To za sprawą propozycji Wolborskiego Centrum Kultury, które zaprosiło na deski swojej sceny aktorów „Ale Teatru” z Domu Kultury w Koszęcinie.
„Czterdzieści” to tytuł wystawy malarstwa Juliusza Marwega z okazji 40-lecia pracy twórczej artysty. W piątek w piotrkowskim Ośrodku Działań Artystycznych odbył się wernisaż wystawy.
Po świąteczno-noworocznej przerwie od 17 stycznia 2022r. w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK (ul. Słowackiego 13) znów będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach artystycznych dla seniorów (60+) oraz dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat z Piotrkowa Trybunalskiego.
Prawdopodobnie nie każdy wie, że na terenie gminy Sulejów znajduje się kilkusetletnia figura św. Mikołaja. Chodzi o wyjątkowy zabytek, poświęconego Mikołajowi z Bari, świętemu kościoła prawosławnego i katolickiego.
Pałac i Folwark Łochów (hotel Grupy ARCHE) to miejsce, w którym historia spotyka się z teraźniejszością, poezja z muzyką i sztuką, a wszystko to odbywa się w zabytkowych, zachwycających architektonicznie wnętrzach. Pod koniec listopada odbył się tam koncert krakowskiego barda Grzegorza Turnaua, który uwieńczył regionalne obchody Roku Norwida i jednocześnie zainaugurował Ogólnopolski Festiwal Charytatywny TO MY.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Sztuki. 2 grudnia 2021 roku o godz. 18.00 w galerii przy ul. Dąbrowskiego 5 odbędzie się spotkanie pod hasłem "Czy pan istnieje, Mr. Lem?"
O tym jak wiele radości i bogatych wrażeń daje własnoręczne tworzenie nowych rzeczy oraz możliwość urzeczywistnienia własnych projektów, przekonali się uczestnicy warsztatów, które odbyły się w Bibliotece Publicznej w Gorzkowicach.
Poznaliśmy laureatów VI Piotrkowskiego Biennale Sztuki. Na konkurs nadesłano 903 prace 467 autorów. W piątek w Ośrodku Działań Artystycznych otwarto wystawę finałową.
„Od wąsów do ogona” to tytuł wystawy prac Elżbiety Makagon, którą można oglądać w Mediatece 800-lecia.
Za nami na Międzynarodowy Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Utalentowana młodzież z Polski i Hiszpanii rozwijała w Kielcach swoje talenty, głównie taneczne i wokalne. Na warsztatach prowadzonych przez znakomitych pedagogów uczelni i szkół baletowych z Polski uczestnicy intensywnie pracowali nad techniką i przygotowywali się do finałowego koncertu.