Advertisement

Artykuły do tagu: Biblioteka

Kolejka wąskotorowa wraca do Piotrkowa
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wyjątkową wystawę modelarską zatytułowana "Kolejka wąskotorowa wraca do Piotrkowa Trybunalskiego". Zwiedzający będą mieli okazję obejrzeć ruchomą makietę modułową prezentującą przejazd kolejki wąskotorowej, a także modele pojazdów w skali 1:87.
Noc Bibliotek już w sobotę
1 października przypada 8. edycja ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Atrakcje z tej okazji przygotowali także pracownicy piotrkowskiej biblioteki. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "To się musi powieść".
Europejski piknik już w sobotę
W najbliższa sobotę w Piotrkowie odbędzie się piknik europejski. Imprezę zaplanowano na placu przed piotrkowską Mediateką 800-lecia.
Kurs komputerowy dla dorosłych. Ruszyły zapisy
Piotrkowska biblioteka zaprasza na kurs komputerowy dla dorosłych. Zajęcia są bezpłatne, a udział mogą wziąć w nich osoby powyżej pięćdziesiątego roku życia.
Budynek po Bibliotece Pedagogicznej idzie rozbiórki. Wiemy co tam będzie!
Od dwóch lat budynek stoi pusty. To nieruchomość prywatna, która była wynajmowana przez Urząd Marszałkowski. Przez ponad dwie dekady była to siedziba Biblioteki Pedagogicznej. W latach PRL-u mieściła się tam Spółdzielnia Pracy "Nasza Przyszłość". Teraz obiekt przy ul. Wojska Polskiego 122e powoli idzie do rozbiórki. Co tam powstanie?
Empik Go w piotrkowskiej Mediatece
Kolejną nowość wprowadziła Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie. W ramach współpracy z Empik Go udostępnia ona czytelnikom dostęp do darmowej bazy ebooków oraz audiobooków.
Zmodernizowana placówka zaprosiła w swoje progi (ZDJĘCIA)
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Zaczarowany świat biblioteki”, ogłoszony z okazji Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka – Świat w jednym miejscu”. Konkurs skierowany był do uczniów klasy III Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sulejowie chcieli w ten sposób zachęcić dzieci do twórczej aktywności oraz odwiedzania bibliotek. Zmodernizowaną placówkę w Sulejowie odwiedziły także przedszkolaki, które zwiedziły obiekt i poznały zasady wypożyczania książek.
Mróz i erotyki królują w Piotrkowie
Kobiety sięgają głównie po powieści erotyczne, obyczajowe i romanse, mężczyźni wybierają kryminały, głównie Remigiusza Mroza - tak przedstawiają się czytelnicze statystyki piotrkowskiej biblioteki.
14.02.2022 11:17
Pasowani na czytelników
Uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelników. Świętował także cały personel gminnej biblioteki, gdzie wydarzenie miało miejsce. Chcąc podkreślić jego wagę, zadbano o uroczysty wystrój, tworząc okolicznościowe wy­stawki i gazetki.
Bezpłatne badania w... bibliotece
Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy na jeden dzień zmieni się w punkt medyczny. Wykonywane będą tam bezpłatne badania profilaktyczne układu krążenia.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat