Advertisement

Artykuły do tagu: Sztuka

09.06.2022 13:53
Wieczór z poezją w ODA
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wieczór autorski poety Ireneusza Kaczmarczyka. „Słowa przychodzą później”. Wydarzenie zaplanowano na czwartek (09.06.2022) o 18:00 w Galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.
Sukcesy Piotrkowskiej Fundacji Talentów
Podopieczne Piotrkowskiej Fundacji Talentów fenomenalnie zaprezentowały się na XVI Międzynarodowym Festiwalu Gimnastyczno-Taneczym o Grand Prix Prezydenta Miasta Gdyni. Główna nagroda wylądowała na koncie piotrkowskiego zespołu Fabryka Cudów I.
Piotrkowskie
W Hali Sportowej w Jastrzębiu Zdrój w sobotę (28.05.2022) zorganizowano Ogólnopolski Festiwal Tańca „Dance Passion”. Występowały tam zespoły z całej Polski. Na Górny Śląsk przyjechały zespoły od 6-latków, aż po dorosłych - łącznie ponad 2 300 tancerzy, prezentujących swoje układy taneczne w 5 kategoriach. Na podium trzykrotnie stawały reprezentantki akademii "Jaskółki" z Piotrkowa Trybunalskiego.
Festiwal sztuki i literatury zainaugurowany
Pomiędzy słowem a obrazem - to hasło przewodnie Festiwalu Przejścia, który organizuje Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie. W piątkowy wieczór zainaugurowano cykl imprez, który potrwa praktycznie do końca czerwca.
ERGO Hestia tworzy z polskimi artystami nową strategię komunikacji
Nowa strategia komunikacji sopockiego ubezpieczyciela to koncepcja bazująca na zdjęciach wykonanych przez polskich artystów fotografików. W kreacjach wizerunkowych i produktowych zobaczymy dzieła m.in. takich artystów jak Aleksander Małachowski, Rajmund Barnaś, Wojciech Radwański, Witold Ziomek czy Paweł Magnus.
Piotrkowianka
Czy podczas spaceru ulicami Piotrkowa mieliście wrażenie, że coś was obserwuje? Być może to sprawka piotrkowianki, która za pomocą pary plastikowych oczu ożywia rozmaite martwe przedmioty na terenie miasta. Rezultaty jej działań są komiczne i wywołują uśmiech na twarzach przechodniów. Jest to tzw. eyebombing.
Niezwykłe dzieła w świątyni. Stworzył je uczeń Jana Matejki [ZDJĘCIA]
Aż 134 anioły, znane sceny biblijne czy wizerunek świętego Huberta - obrazy i freski, będące zarazem pięknymi przykładami sztuki sakralnej znajdują się w jednym z kościołów na terenie gminy Rozprza. Autorem dzieł jest Józef Mehoffer, uczeń samego Jana Matejki. Ich widokiem na co dzień mogą się cieszyć wierni należący do parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lubieniu.
Niezwykłe
Kwiaty, podziękowania, gratulacje i oczywiście sztuka w roli głównej, a wszystko to za sprawą X Jubileuszowej Dorocznej Wystawy prac plastycznych uczestników Klubu Seniora w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK.
22.02.2022 10:07
Wieczór z teatrem w WCK
„Kobieta chce iść swoją drogą, a mężczyzna swoją” – ten cytat z „Pigmaliona” George'a Bernarda Shaw'a bardzo dobrze odzwierciedla to, co działo się na deskach sceny Wolborskiego Centrum Kultury.
Ferie w Piotrkowie w pełni
Pierwszy tydzień ferii zimowych w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK za nami. Upłynął w artystycznym klimacie, pełnym ciekawej i wesołej zabawy. Swoje talenty dzieci rozwijały na warsztatach plastycznych, teatralnych, czy rękodzieła artystycznego.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat