Dwa złota i srebro dla Piotrkowa!

ePiotrkow Niedziela, 25 lipca 202148772
Za nami na Międzynarodowy Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Utalentowana młodzież z Polski i Hiszpanii rozwijała w Kielcach swoje talenty, głównie taneczne i wokalne. Na warsztatach prowadzonych przez znakomitych pedagogów uczelni i szkół baletowych z Polski uczestnicy intensywnie pracowali nad techniką i przygotowywali się do finałowego koncertu.

Ładuję galerię...

W ramach festiwalu, odbyły się też przeglądy, podczas których zespoły i soliści rywalizowali o festiwalowe nagrody - Złote, Srebrne i Brązowe Jodły. Oprócz przeglądów konkursowych oraz warsztatów artystycznych odbyły się: Koncert Inaugurujący, Dzień Tradycji Polskiego Folkloru, Konkurs Piosenki Harcerskiej, Koncert Zespołu "Wołosatki", Gra Miejska "Zakręceni na Kielce".


Zwieńczeniem całego festiwalu był Koncert Galowy Laureatów, który odbył się w unikatowym na skalę Europy, Amfiteatrze Kadzielnia. To właśnie tu, na największej scenie Polski , która w tym roku zgromadziła około 4 tysiące widzów, odbyło się to niepowtarzalne widowisko, pełne tańca, muzyki i śpiewu. Łzy radości towarzyszyły wszystkim uczestnikom podczas ogłoszenia wyników. Koncert dopełniała piękna multimedialna scenografia oraz niesamowita energia ponad 500 młodych artystów. 


Jury w tym roku przyznało 53 jodły, w tym: 21 złotych, 15 srebrnych, 14 brązowych i 3 jodły zielone – wychowawcze oraz 31 wyróżnień. 


Piotrków Trybunalski reprezentowały trzy Zespoły Taneczne z klubu Jaskółczyn PERŁA, AEROBIK i MAXI AEROBIK, które podczas przeglądu konkursowego przedstawiły 6 choreografii, przygotowanych przez Magdalenę Markiewicz i Maję Sauermann. Dzięki interesującym kompozycjom taneczno-akrobatycznym, ciekawym rozwiązaniom choreograficznym oraz wysokiej technice prezentacji układów, wszystkie nasze zespoły zostały bardzo wysoko ocenione i znalazły się w gronie najlepszych zdobywając:
ZŁOTĄ JODŁĘ – „AEROBIK MAXI”w kategorii taniec współczesny 16-25 lat
ZŁOTĄ JODŁĘ – „PERŁA” w kategorii show-dance i widowiska 12-15 lat
SREBRNĄ JODŁĘ– „AEROBIK” w kategorii miniatury i inscenizacje 12-15 lat

 

Zespoły Jaskółczyna są wielokrotnymi Laureatami Międzynarodowego Kieleckiego Festiwalu. Pierwszą Jodłę Srebrną zdobyły w 1987r. Obecnie na swoim koncie mają 3 Złote ,7 Srebrnych i 4 Brązowe Jodły.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

JaskołczynowyFan ~JaskołczynowyFan (Gość)26.07.2021 13:38

Superrrr...Tancerki z Jaskólczyna górą :) życzę kolejnych sukcesów

20


Gości. ~Gości. (Gość)25.07.2021 10:07

No pięknie dziewczyny gratulacje tak trzymać. Jesteście najlepsze.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat