Wspólnie oddadzą hołd ofiarom bombardowania Sulejowa. W poniedziałek, 4 września, odbędą się obchody 84. rocznicy tego tragicznego wydarzenia. W 1939 r. w wyniku niemieckich nalotów zginęło 700 osób, a miasto zostało zniszczone w ponad 80%.
Na temat piotrkowskiej huty "Hortensja" rozmawialiśmy z doktorem Leszkiem Józefackim, który wcielił się w rolę jednego z przewodników po prezentowanej aktualnie w ODA wystawie "Artyści Szkła Piotrkowskiego". O legendarnej hucie opowiedział nie tylko z perspektywy kolekcjonera sztuki i miejskich historii, ale i wieloletniego pracownika, czyli lekarza zakładowego "Hortensji".
„Nie zapomnijcie tamtych dni sierpniowych…” to tytuł plenerowej wystawy przygotowanej przez Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, która prezentowana będzie w sierpniu na parkanie klasztoru oo. Bernardynów przy ul. Słowackiego.
Kolejne oprowadzanie po wystawie "Artyści Szkła Piotrkowskiego", prezentowanej w galerii przy ul. Sieradzkiej 8, zaplanowano na 4 sierpnia. Tym razem o szkle wpisanym w dzieje naszego miasta opowie Leszek Józefacki - kolekcjoner sztuki i znawca historii Piotrkowa.
79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego upamiętnili mieszkańcy Piotrkowa. Punktualnie o godzinie 17 zawyły syreny alarmowe, a piotrkowianie oddali hołd uczestnikom bohaterskiego zrywu.
Decydując się na zakup samochodu zwracamy uwagę na szereg jego cech, przebyte kilometry, usterki, naprawy. Nie raz zdarzało się, że sprzedający naginali rzeczywistość podając nieprawdziwe informacje w opisie oferty. Przegląd historii pojazdu to niezbędny element odpowiedniej weryfikacji przed zakupem. Z pomocą przychodzą wyspecjalizowane serwisy. Portal autobaza.pl wprowadza właśnie możliwość wygenerowania pełnego raportu jedynie na podstawie numeru rejestracyjnego pojazdu.
W tym roku mija 35 lat od makabrycznych zbrodni, które popełnił "szatan z Piotrkowa". Mariusz Trynkiewicz zamordował czterech chłopców. Mieszkańcy, mimo upływu lat, nadal zastanawiają się jak to możliwe, że w ich rodzinnym mieście doszło do takiej tragedii. Lipiec 1988 roku, to jedna z najczarniejszych kart w historii współczesnego Piotrkowa.
Piknikowo i sportowo mógł bawić się każdy, kto w niedzielę (25.06.2023) odwiedził sulejowskie Podklasztorze. Były atrakcje dla najmłodszych, smaki od kół gospodyń wiejskich, zmagania zespołów OSP, a przede wszystkim koncerty. To w związku z imprezą zorganizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, wpisującą się w cykl "Łódzkie Królewskie".
Obchody 80. rocznicy akcji pod Czarnocinem odbyły się we wtorek przy obelisku przy ulicy Kolejowej w Czarnocinie.
Wyjątkowy, bo dziesiąty jubileuszowy, ale wyjątkowy, bo po raz pierwszy pod egidą Akademii Piotrkowskiej. Na uczelnianym boisku w Piotrkowie w niedzielę odbył się Historyczny Festyn Rodzinny „Wioska Wikinga”.