W dniach 4-6 września 1939 roku niemieckie lotnictwo praktycznie zmiotło z powierzchni ziemi Sulejów zabijając od 700 do 1000 osób. W środę w rocznicę tej zbrodni wojennej odbyły się okolicznościowe uroczystości.
4 września 1939 roku w wyniku niemieckich nalotów bombowych zginęło około 700 osób, a praktycznie całe miasto zostało zniszczone. W poniedziałek mieszkańcy Sulejowa uczcili pamięć poległych.
Wspólnie oddadzą hołd ofiarom bombardowania Sulejowa. W poniedziałek, 4 września, odbędą się obchody 84. rocznicy tego tragicznego wydarzenia. W 1939 r. w wyniku niemieckich nalotów zginęło 700 osób, a miasto zostało zniszczone w ponad 80%.
4 września 1939 roku na Sulejów spadły bomby niemieckiego agresora. W bombardowaniach zginęły tysiące niewinnych ofiar. Pamięć pomordowanych uczcili w niedzielę mieszkańcy, samorządowcy oraz zaproszeni goście. W ramach obchodów na Placu Straży przygotowano m.in. rekonstrukcję tamtych tragicznych zdarzeń.
W niedzielę (04.09.2022) minie kolejna rocznica jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w historii powiatu piotrkowskiego. Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski oraz przewodniczący tamtejszej Rady Miejskiej Bartosz Borkowski zapraszają na Uroczyste Obchody 83. Rocznicy Bombardowania Sulejowa, które rozpoczną się o godzinie 15.00.
W sobotę (4 września) punktualnie o godzinie 17.00 zawyły syreny, a następnie urzędnicy oraz mieszkańcy gminy Sulejów, złożyli kwiaty przed pomnikami, znajdującymi się na sulejowskim cmentarzu parafialnym. Później wszyscy udali się do Kościoła pw. św. Floriana, aby wziąć udział w mszy świętej w intencji ofiar bombardowania Sulejowa, do którego doszło 4 września 1939 r. W ten sposób uczczono 82. rocznicę tego tragicznego wydarzenia.
4 września to dla mieszkańców Sulejowa data szczególna. Tego dnia w 1939 roku wojska hitlerowskie podczas nalotu zniszczyły 80 procent miasta. Wielu mieszkańców zginęło na miejscu. W 81. rocznicę tych wydarzeń oddano hołd poległym, po czym wmurowano kamień węgielny i kapsułę czasu pod budowę nowego mostu łączącego dwa brzegi Pilicy.
4 września w Sulejowie tradycyjnie już upamiętnione zostaną ofiary bombardowania, do którego doszło w 1939 roku. W programie tegorocznej uroczystości znajduje się jeszcze jeden ważny punkt.
Mieszkańcy Sulejowa uczcili rocznicę zbombardowania miasta podczas II wojny światowej. Od tych dramatycznych wydarzeń minęło już 79 lat, ale pamięć o nich jest wciąż żywa.
Zakończyły się uroczystości upamiętniające 78. rocznicę zbombardowania Sulejowa przez niemiecką Luftwaffe. W tegorocznych obchodach udział wzięli Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz i asysta honorowa Wojska Polskiego z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego.