Tegoroczna kwesta na rzecz ratowania zabytkowych piotrkowskich nagrobków była rekordowa pod względem zebranych pieniędzy. W tym roku Przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego wraz z wolontariuszami kwestowali przez trzy dni, a więc o dzień krócej niż rok temu.
Tablica upamiętniająca funkcjonariuszy Policji Państwowej II RP z Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatu piotrkowskiego zawisła na jednej ze ścian miejskiej komendy. W czwartek dokonano jej uroczystego odsłonięcia. W uroczystości wzięli udział policjanci, przedstawiciele innych służb, samorządowcy, oraz uczniowie klas policyjnych z Piotrkowa i Bujen.
Wspólnie oddadzą hołd ofiarom bombardowania Sulejowa. W poniedziałek, 4 września, odbędą się obchody 84. rocznicy tego tragicznego wydarzenia. W 1939 r. w wyniku niemieckich nalotów zginęło 700 osób, a miasto zostało zniszczone w ponad 80%.
79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego upamiętnili mieszkańcy Piotrkowa. Punktualnie o godzinie 17 zawyły syreny alarmowe, a piotrkowianie oddali hołd uczestnikom bohaterskiego zrywu.
Kilkaset osób, mimo niesprzyjającej pogody, uczestniczyło w marszu pamięci św. Jana Pawła II w Piotrkowie. Wydarzenie zostało zorganizowane w niedzielę (2 kwietnia), czyli w 18. rocznicę śmierci Karola Wojtyły.
2 kwietnia ( niedziela), w 18. rocznicę śmieci Karola Wojtyły, w Piotrkowie odbędzie się marsz pamięci św. Jana Pawła II. Uczestnicy przemaszerują głównymi ulicami miasta.
Losy wielu sulejowskich rodzin mogłyby się potoczyć zupełnie inaczej, gdyby 11 lutego 1941 r. hitlerowcy nie aresztowali prawie 70 osób w placówce Związku Walki Zbrojnej w Sulejowie. Wszyscy niestety zginęli w niemieckich obozach koncentracyjnych. W rocznicę tych tragicznych wydarzeń tradycyjnie sulejowianie oddali im hołd.
W sobotę w piotrkowskiej hali OSiR „Relax” odbył się drugi zapaśniczy Memoriał Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego. Przedstawiciele Atletycznego Klubu Sportowego wywalczyli osiem medali.
W związku z 38. rocznicą śmierci księdza Jerzego Popiełuszki w niedzielę w kościele oo. Bernardynów w Piotrkowie rozpoczęła się uroczysta msza święta odprawiona w intencji Ojczyzny oraz NSZZ "Solidarność". Po eucharystii przybyłe delegacje przeszły pod pomnik poświęcony bł. ks. Jerzemu Popiełuszce przy ul. Narutowicza, gdzie złożyły kwiaty.
Cmentarze żydowskie w regionie nie były oszczędzane przez historię. Niszczone nie tylko przez okupantów, ale też przez zapomnienie. Dlatego ich odnowa na przestrzeni ostatnich lat to jedyna szansa, by ocalić od zapomnienia istotny element historii wielu miast, miasteczek i wsi. Jednym z takich uratowanych żydowskich miejsc pochówku jest cmentarz w Rozprzy.