W samo południe przez Komendą Miejską Policji w Piotrkowie zabrzmiały policyjne syreny. W ten symboliczny sposób policjanci pożegnali asp. sztab. Mateusza Biernackiego, który w miniony weekend zginął na służbie. Syreny zawyły w momencie rozpoczęcia ceremonii pogrzebowej.
1 września 1939 roku rozpoczął się najtragiczniejszy konflikt zbrojny w historii ludzkości – II wojna światowa. W tym symbolicznym dniu przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza w Piotrkowie.
XII edycja "Biegu Tropem Wilczym" odbyła się w niedzielę (03.03.2024) w Piotrkowie Trybunalskim. Mieszkańcy miasta i regionu znów tłumnie uczcili pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Jako, że pogoda dopisała, na starcie biegu pojawiły się całe rodziny.
Dokładnie 80 lat temu 24 lutego 1944 roku został zamordowany kpr. Marian Król ps. "Szczerba". Bohaterski partyzant Armii Krajowej zginął z rąk Niemców. Tragedia rozegrała się przy ul. Sienkiewicza 3 w Piotrkowie. To właśnie w tym miejscu odbyła się uroczystość upamiętniająca tamto wydarzenie.
Szykuje się sobota z historią w tle w gminie Aleksandrów. Mieszkańcy, przybyli goście oraz urzędnicy będą chcieli uczcić pamięć bohaterów sprzed lat. Wszystko to w związku z uroczystym odsłonięciem i poświęceniem odnowionego pomnika Powstańców Styczniowych.
Tegoroczna kwesta na rzecz ratowania zabytkowych piotrkowskich nagrobków była rekordowa pod względem zebranych pieniędzy. W tym roku Przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego wraz z wolontariuszami kwestowali przez trzy dni, a więc o dzień krócej niż rok temu.
Tablica upamiętniająca funkcjonariuszy Policji Państwowej II RP z Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatu piotrkowskiego zawisła na jednej ze ścian miejskiej komendy. W czwartek dokonano jej uroczystego odsłonięcia. W uroczystości wzięli udział policjanci, przedstawiciele innych służb, samorządowcy, oraz uczniowie klas policyjnych z Piotrkowa i Bujen.
Wspólnie oddadzą hołd ofiarom bombardowania Sulejowa. W poniedziałek, 4 września, odbędą się obchody 84. rocznicy tego tragicznego wydarzenia. W 1939 r. w wyniku niemieckich nalotów zginęło 700 osób, a miasto zostało zniszczone w ponad 80%.
79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego upamiętnili mieszkańcy Piotrkowa. Punktualnie o godzinie 17 zawyły syreny alarmowe, a piotrkowianie oddali hołd uczestnikom bohaterskiego zrywu.
Kilkaset osób, mimo niesprzyjającej pogody, uczestniczyło w marszu pamięci św. Jana Pawła II w Piotrkowie. Wydarzenie zostało zorganizowane w niedzielę (2 kwietnia), czyli w 18. rocznicę śmierci Karola Wojtyły.