Rekord piotrkowskiej kwesty

Piątek, 03 listopada 20234
Tegoroczna kwesta na rzecz ratowania zabytkowych piotrkowskich nagrobków była rekordowa pod względem zebranych pieniędzy. W tym roku Przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego wraz z wolontariuszami kwestowali przez trzy dni, a więc o dzień krócej niż rok temu.
fot.: K.P. fot.: K.P.

Mimo to, dzięki hojności piotrkowian oraz przyjezdnych, których bliscy spoczywają na nekropoliach w mieście, udało się pobić zeszłoroczny rekord o 2 tys. zł, a to jeszcze nie wszystko.

Udało nam się w czasie tej 36. kwesty zebrać prawie 34 tysiące złotych. To jest więc kolejna kwota, która przejdzie do historii jako swoisty rekord. Myślę jednak, że wkrótce będziemy mogli do niej dopisać jeszcze wpłaty, które albo już wpłynęły, albo dopiero wpłyną na nasze konto - mówi Waldemar Domarańczyk, prezes TPPT.  

W tegorocznej kweście uczestniczyło łącznie ponad 160 wolontariuszy. To dużo, ale okazuje się, że potrzeby są jeszcze większe. 

Wśród kwestujących była między innymi młodzież szkolna. To dla tych licznych uczniów, którzy dołączyli do nas wraz z nauczycielami, lekcja dobrego wychowania obywatelskiego i tego, jak ważne jest działanie na rzecz swojej małej ojczyzny. Byli też jak co roku przedstawiciele samorządów, a także różnych innych środowisk zawodowych. Jestem za to bardzo wdzięczny - dodaje Waldemar Domarańczyk. - Niektóre bramy nie miały obsady, nie mogliśmy uruchomić tam punktów, w których stanęłyby puszki. To dlatego, że zabrakło nam około 50 osób, którzy przysłużyliby się tej sprawie - podsumowuje prezes TPPT.

Jak dotąd dzięki pieniądzom z 35 kwest udało się odnowić ponad 120 nagrobków. W najbliższym czasie planowane jest odrestaurowanie grobu Nikodema Głębskiego.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Fakty, nie mity ~Fakty, nie mity (Gość)03.11.2023 21:42

Znaczy że PiS dobrze rzadził i ludziom znów przybyło w portfelach.

55


Janinka ~Janinka (Gość)04.11.2023 09:54

Rekord? Ceny wciąż w górę. Więcej znaczy mniej....

12


Ryszard ze slowackie ~Ryszard ze slowackie (Gość)04.11.2023 08:03

Jak sam Pan marszałek kwestował i jeszcze TomAsz i jeszcze Edyta ze szpitala i jeszcze Sławek z ckzetu i może jeszcze Iwonka od Radka to ile miało być mało? No dajcie spokój bez żartów. Ten rekord był do przewidzenia

20


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat