Grupa mieszkańców Piotrkowa upamiętniła szeregowego Mateusza Sitka z 1. Brygady Pancernej, który został raniony przez jednego z imigrantów pod koniec maja na polsko-białoruskiej granicy. Walka o życie żołnierza trwała wiele dni. Zmarł w miniony czwartek w godzinach popołudniowych.
Wspólnie oddadzą hołd ofiarom bombardowania Sulejowa. W poniedziałek, 4 września, odbędą się obchody 84. rocznicy tego tragicznego wydarzenia. W 1939 r. w wyniku niemieckich nalotów zginęło 700 osób, a miasto zostało zniszczone w ponad 80%.
79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego upamiętnili mieszkańcy Piotrkowa. Punktualnie o godzinie 17 zawyły syreny alarmowe, a piotrkowianie oddali hołd uczestnikom bohaterskiego zrywu.
Losy wielu sulejowskich rodzin mogłyby się potoczyć zupełnie inaczej, gdyby 11 lutego 1941 r. hitlerowcy nie aresztowali prawie 70 osób w placówce Związku Walki Zbrojnej w Sulejowie. Wszyscy niestety zginęli w niemieckich obozach koncentracyjnych. W rocznicę tych tragicznych wydarzeń tradycyjnie sulejowianie oddali im hołd.
To był wyjątkowy, niezwykle utalentowany piotrkowski saksofonista. Na deskach nowej auli multimedialnej w Sulejowie już w najbliższą niedzielę (16.10.2022) ponownie pojawią się Anetta Bartłomiejczyk, Bogusław Jankowski, Krzysztof Łągwa, Jarosław Widera oraz Roman Myszkowski, aby oddać hołd piotrkowskiemu artyście Karolowi Radomiakowi.
83 lata temu, 1 września, w wyniku agresji hitlerowskich Niemiec na Polskę, wybuchła II wojna światowa. W dniu kolejnej rocznicy tych tragicznych w dziejach Polski wydarzeń, także w Piotrkowie delegacje oddały hołd bohaterom walczącym o wolność ojczyzny.
8 maja 1945 r. hitlerowskie Niemcy podpisały w Berlinie akt bezwarunkowej kapitulacji, który zakończył na kontynencie europejskim II wojnę światową, największy i najtragiczniejszy konflikt w historii ludzkości. Dziś mija 77 lat od tamtych wydarzeń. Pamięć o poległych za wolność Ojczyzny jest wciąż żywa.
Zbrodnia katyńska i katastrofa smoleńska to wydarzenia, które odcisnęły bolesne piętno na losach tysięcy polskich rodzin i miały wpływ na historię Polsk. W niedzielę, 10 kwietnia minęła 12. rocznica katastrofy smoleńskiej, natomiast 13 kwietnia przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Z okazji tych dwóch rocznic w Kościele pw. św. Floriana w Sulejowie odbyła się msza święta w intencji ofiar, po której przedstawiciele m.in. Sejmu RP i gminy Sulejów złożyli kwiaty i zapalili znicze w miejscach pamięci.
20 marca, o godz. 8.00, w jednostkach ratowniczo-gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej, strażacy uczcili minutą ciszy bohaterskich ratowników Ukrainy, którzy stracili życie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, w trakcie służby w dniach wojny.
W sobotę (4 września) punktualnie o godzinie 17.00 zawyły syreny, a następnie urzędnicy oraz mieszkańcy gminy Sulejów, złożyli kwiaty przed pomnikami, znajdującymi się na sulejowskim cmentarzu parafialnym. Później wszyscy udali się do Kościoła pw. św. Floriana, aby wziąć udział w mszy świętej w intencji ofiar bombardowania Sulejowa, do którego doszło 4 września 1939 r. W ten sposób uczczono 82. rocznicę tego tragicznego wydarzenia.