Advertisement

Uczcili minutą ciszy swoich kolegów

Region Poniedziałek, 21 marca 20221
20 marca, o godz. 8.00, w jednostkach ratowniczo-gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej, strażacy uczcili minutą ciszy bohaterskich ratowników Ukrainy, którzy stracili życie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, w trakcie służby w dniach wojny.
fot.:KM PSP Piotrków fot.:KM PSP Piotrków

Była to odpowiedź na apel, który wystosował Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak

 

Apeluję do wszystkich strażaków PSP i OSP aby, w niedzielę 20 marca 2022 roku o godzinie 8:00
w jednostkach i remizach, uczcić minutą ciszy bohaterskich ratowników Ukrainy, którzy oddali swoje życie podczas służby w tych trudnych i dramatycznych dniach wojny.
Polscy strażacy stanowczo sprzeciwiają się rosyjskiej agresji wobec integralności terytorialnej niepodległej i demokratycznej Ukrainy. Deklarujemy naszą solidarność oraz wsparcie całemu narodowi.
Z podziwem i szacunkiem obserwujemy heroiczną walkę ukraińskich strażaków i ratowników w walce o życie i zdrowie obywateli. Działania ratownicze prowadzone są często pod ostrzałem kul z karabinów oraz wybuchów bomb haniebnie zrzucanych na ludność cywilną.
Niestety, osiemnastu ukraińskich strażaków oddało życie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych wypełniając swoje powołanie do niesienia pomocy chroniąc obywateli Ukrainy.

Do akcji przyłączyli się strażacy z całej Polski, również z KM PSP w Piotrkowie, KP PSP w Radomsku oraz okolicznych OSP, a także mieszkańcy.

 

Filmy z tej akcji znajdziecie poniżej:

 

OSP Przygłów

 

OSP Przedbórz

 

OSP Zuzowy

 

 

 

 


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Tak tylko pytam ~Tak tylko pytam (Gość)22.03.2022 20:34

Mam pytanie co to dało?

11


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat