Piotrkowianie upamiętnili zmarłego żołnierza

Piątek, 07 czerwca 20240
Grupa mieszkańców Piotrkowa upamiętniła szeregowego Mateusza Sitka z 1. Brygady Pancernej, który został raniony przez jednego z imigrantów pod koniec maja na polsko-białoruskiej granicy. Walka o życie żołnierza trwała wiele dni. Zmarł w miniony czwartek w godzinach popołudniowych.

Ładuję galerię...

Akcja upamiętniająca szeregowego Mateusza Sitka odbyła się w piątek o godzinie 19.00 przed pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza na placu Kościuszki w Piotrkowie. Zorganizowali ją piotrkowscy przedstawiciele Konfederacji.

Chcemy oddać hołd żołnierzowi, który bronił naszej granicy z Białorusią. Stajemy razem z Wojskiem Polskim i Służbą Graniczną. Przyszliśmy tu z flagami narodowymi, aby zapalić znicze dla bohatera, który poświęcił życie w służbie ojczyźnie - mówi Adam Ślązak, lider piotrkowskiego klubu Konfederacji Trybunalska Alternatywa.

Przemówienie Marcina Pietrasa z piotrkowskiej Konfederacji:

 


Zainteresował temat?

18

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat