Advertisement

Artykuły do tagu: HARC

Biegiem i rowerem, by pomóc Piotrowi
Biegacze, rowerzyści oraz miłośnicy spacerów nordic-walking spotkali się w niedzielę (11.09.2022) w w lesie między Moszczenicą a Rakowem, by wziąć udział w biegu charytatywnym "Szczęśliwa 7". Organizatorzy postanowili w ten sposób wspomóc w walce o zdrowie Piotra Kucharczyka, który walczy z ostrą białaczką szpikową.
Wypoczywają i... szykują się na walkę z Rzymianami
Wakacje to czas wolny od szkolnej nauki, czas przeznaczony na wypoczynek i zabawę oraz na wyjazdy na obozy harcerskie. W okolicach Zalewu Sulejowskiego z takiego rodzaju wypoczynku korzystają zarówno dzieci, jak i młodzież. Sprawdziliśmy jak mija im czas.
Detektywi w Piotrkowie. Rozwiązują kryminalną zagadkę (ZDJĘCIA)
Po przerwie spowodowanej pandemią, w Piotrkowie znów zorganizowano grę miejską. Kilkadziesiąt osób wcieliło się w rolę detektywów, którzy w grupach dostali zadanie rozwikłania kryminalnej zagadki sprzed lat. Tradycyjnie już przed uczestnikami pojawiła się możliwość zajrzenia w niedostępne na co dzień miejsca.
Rozwiąż sprawę tajemniczego listu. HARC zaprasza na grę miejską
Po dwóch latach pandemicznej przerwy wraca gra miejska organizowana przez stowarzyszenie HARC. Tym razem uczestnicy zmienią się w detektywów rozwiązujących sprawę tajemniczego listu.
Wystawa poświęcona harcerstwu w piotrkowskim muzeum
"Całym życiem! 110 lat harcerstwa na ziemiach piotrkowskich" to wystawa, którą można oglądać w piotrkowskim muzeum. W sobotę odbył się wersniaż.
Harcerze kończą 110 lat!
Wkraczając w drugie stulecie istnienia harcerstwa w Polsce, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na otwarcie wystawy "Całym życiem! 110 lat harcerstwa na ziemiach piotrkowskich". Wernisaż zaplanowano na sobotę, (12.03,2022) o 15.00.
Harcerze sprawdzili się w szyfrowaniu wiadomości
Piętnastu harcerzy wzięło udział w zajęciach edukacyjnych w siedzibie Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas zajęć młodzież poznała historię instytucji, zaznajomiła się z zadaniami realizowanymi przez archiwum oraz wzięła udział w warsztatach kryptograficznych.
Najlepiej w Polsce napisała o harcerskich wartościach
Druhna Michalina Adamczyk – drużynowa 8 DH „TROP” w Woli Krzysztoporskiej (Szczep Drużyn Ósmych „HARC”, Hufiec Piotrków Trybunalski) zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Artystycznym OPAL w Radomsku.
„Znicz” – harcerska akcja także w Piotrkowie i regionie
Harcerze sprzedający znicze przy bramach cmentarzy to jeden z widoków, do których w dniu Wszystkich Świętych jesteśmy mocno przyzwyczajeni. O harcerskim zaangażowaniu, przeznaczaniu zbieranych pieniędzy oraz miejscach, gdzie można kupić znicze - z harcmistrzynią Ewą Wolniak, komendantką piotrkowskiego Hufca ZHP, na antenie radia Strefa FM, rozmawiał Łukasz Michalczyk.
POS i ruch skautowy w Piotrkowie
Piotrkowska Rada Miasta uchwaliła, że rondo u zbiegu ulic: Wojska Polskiego, Łódzkiej i Polnej będzie nosiło imię Polskiej Organizacji Skautowej. POS powstała właśnie w Piotrkowie i odegrała bardzo znaczącą rolę w powołaniu do życia zjednoczonego ZHP oraz rozwoju ruchu skautowego na ziemiach polskich.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat