TERAZ13°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Dzień Myśli Braterskiej w piotrkowskiej Mediatece

E.Matyja
Emilia Matyja sob., 22 lutego 2025 13:46
22 lutego 2025 roku, w Mediatece obchodzono harcerskie święto „Dzień Myśli Braterskiej”, które corocznie jest organizowane przez harcerzy. Ten dzień podkreśla harcerskie wartości przyjaźni, solidarności i gotowości do służby drugiemu człowiekowi. W ramach obchodów zorganizowano warsztaty, których celem było przypomnienie tradycji harcerskich.

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Dzień Myśli Braterskiej to dla harcerzy z całego świata czas jednoczenia się w jednym celu, czyli refleksji nad istotą braterstwa. Obchody w Piotrkowie miały wyjątkowy charakter: harcerze ze wszystkich regionalnych drużyn zebrali się w Mediatece, by spotkać się, wymienić doświadczeniami i wspólnie świętować. Obchody rozpoczęły się od krótkiej ceremonii, podczas której harcerzom przypomniano najważniejsze zasady harcerstwa: służbę, szacunek, odpowiedzialność i współpracę.


W ramach obchodów zorganizowano warsztaty, których celem było przypomnienie tradycji harcerskich oraz zapoznanie najmłodszych uczestników z wartościami leżącymi u podstaw harcerstwa. 

 

“Harcerstwo to przede wszystkim patriotyzm, braterstwo i przyjaźń”

Dzień Myśli Braterskiej to także czas na oddanie hołdu założycielowi harcerstwa, Robertowi Baden-Powellowi i jego żonie Olave. Ich życiowa filozofia służby, szacunku i braterstwa zainspirowała miliony ludzi na całym świecie. Obchody w Piotrkowie w rocznicę jego narodzin były doskonałą okazją do przypomnienia tych zasad.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 0

    reklama

    Dla Ciebie

    13°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio