Druhowie z gminy Czarnocin obchodzili swoje święto. Obchody zainaugurowała uroczysta msza św. w intencji wszystkich strażaków odprawiona w kościele parafialnym w Czarnocinie. Po eucharystii orszak składający się z 11 wozów strażackich oraz trzech zabytkowych konnych sikawek dotarł przy dźwiękach Orkiestry Dętej OSP Srock do Szynczyc. Gospodarzami drugiej, oficjalnej części uroczystości byli druhowie z jednostki OSP w Szynczycach, którzy świętowali 75-lecie działalności swojej jednostki.
Piętrzące się problemy aktualizacji raportu środowiskowego oraz perspektywa budowy drogi S12 do... 2033 roku - to konkluzje po kolejnym spotkaniu parlamentarnego zespołu do spraw budowy drogi S12. Pojawia się pytanie, czy tę drogę w ogóle uda się wybudować?
Druhowie ochotnicy z gminy Wola Krzysztoporska 8 maja świętowali IV Gminny Dzień Strażaka. Tym razem odbył się on w Bujnach, a z życzeniami przybyli m.in. posłowie, samorządowcy i przedstawiciele władz wojewódzkich ZOSP RP.
Do 2 lat pozbawienia wolności grozi nietrzeźwemu kierowcy volkswagena, który został zatrzymany przez mieszkańca Szczercowa. 61-latek miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz będzie musiał się zmierzyć z poważnymi konsekwencjami.
Bez przeszkód przebiega drugi etap prac na drodze wewnętrznej przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Piotrkowie Trybunalskim. Drogowcy wymienili już całą nawierzchnię chodnika. Teraz czas na nową jezdnię.
Skrzyżowanie Alei Sikorskiego z aleją Concordii uchodzi wśród kierowców za jedno z najbardziej niebezpiecznych. Od pewnego czasu czeka na nich dodatkowa niespodzianka. To zielone światło sygnalizacji ulicznej, któremu zaufać w żadnym wypadku nie wolno.
W niedzielę (08.052022) świętowali w Wolborzu druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całej gminy. Uroczystości Dnia Strażaka w Wolborzu rozpoczęły się na placu Straży gdzie oddziały z gminnych jednostek OSP złożyły meldunek.
Podzielili się bezcennym lekiem. Akcja krwiodawstwa odbyła się w niedzielę, 8 maja w GOKiS w Moszczenicy. Krew zbierana była dla 6-letniego Mateuszka.
Jednym z pierwszych skojarzeń, jakie mieszkańcy Polski mają z Bełchatowem jest znajdująca się nieopodal miasta kopalnia. Wyrobisko na przestrzeni lat rozrosło się tak bardzo, że obecnie jest już widoczne z kosmosu i dorobiło się określenia „największej dziury w ziemi”, jaką można obserwować w naszym kraju. Dziś nieco więcej na temat tego właśnie miejsca.
8 maja 1945 r. hitlerowskie Niemcy podpisały w Berlinie akt bezwarunkowej kapitulacji, który zakończył na kontynencie europejskim II wojnę światową, największy i najtragiczniejszy konflikt w historii ludzkości. Dziś mija 77 lat od tamtych wydarzeń. Pamięć o poległych za wolność Ojczyzny jest wciąż żywa.