Masz pomysł na zmiany w rozkładzie jazdy? Wypełnij ankietę

Urząd Marszałkowski w ŁodziŁódzkie Niedziela, 02 lutego 20251
Chociaż nowy rozkład jazdy wejdzie w życie dopiero w połowie grudnia, już teraz czas pomyśleć o zmianach, które powinny się w nim znaleźć. Od 3 lutego mieszkańcy Województwa Łódzkiego będą mogli składać wnioski do projektu rozkładu jazdy 2025/2026 dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Polregio.
lodzkie.pl lodzkie.pl

Kolej to jeden z filarów transportu zbiorowego w Łódzkiem. W tym przypadku liczą się przede wszystkim potrzeby pasażerów, którzy najlepiej wiedzą, jak i kiedy powinny kursować pociągi. Swoje propozycje mieszkańcy mogą składać od 3 do 12 lutego. Wystarczy wypełnić krótką ankietę i opisać swój pomysł na zmiany w rozkładzie jazdy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Polregio. Propozycje mogą dotyczyć też funkcjonowania linii Kolejowej Komunikacji Autobusowej ŁKA. 

 

Każda z propozycji, które spłyną od 3 do 12 lutego, zostanie dokładnie przeanalizowana. Przed wprowadzeniem zmian pod uwagę będą brane m.in. częstotliwość kursowania pociągów na danej trasie, możliwość zapewnienia mieszkańcom dojazdu do pracy lub szkoły czy wpływ na rozkład jazdy innych pociągów.

 

Wypełniając ankietę, warto dokładnie określić swoje potrzeby i stawiać konkretne propozycje. Powinny one odnosić się do działań regionalnych przewoźników, czyli Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz Polregio. O ostatecznym kształcie nowego rozkładu jazdy zadecyduje zarządca infrastruktury, czyli PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

Link do ankiety będzie aktywny od 3 do 12 lutego. Można go znaleźć na stronie lodzkie.pl. Informacji o konsultacjach należy szukać też na profilu „Łódzkie dla Ciebie” na Facebooku.


Zainteresował temat?

1

0


Zobacz również

reklama

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pendolino ~Pendolino (Gość)7 godzin temu, 20:22

Inny przewoźnik, ale sprawa ważna. Ludzie od 13 lat (bo poprzednik nie chciał nawet pisma do PKP napisać) czekają na pociągi pendolino w Piotrkowie. Jedna z najbardziej ruchliwych linii kolejowych, drugie co do wielkości miasto w regionie, a EIC niestety nie zatrzymuje się w Piotrkowie. Pociągi pendolino zatrzymują się w miastach liczących po kilka tysięcy mieszkańców np. Wierzchosławice, a u nas nie. Podróż EIC jest zdecydowanie szybsza i bardziej komfortowa od IC lub TLK. Tym bardziej jeśli uwzględnieni się osoby pracujące w Częstochowie, Katowicach czy Warszawie do której codziennie jeździ się godzinami pociągami wolniejszych relacji. Tego chcą ludzie, a nie kosmetycznych zmian w InterRegio.

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat