Miliony dla gmin powiatu piotrkowskiego

Region Czwartek, 14 lipca 202278
Gminy powiatu piotrkowskiego otrzymają pieniądze z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla terenów popegeerowskich. Według jego założeń finansowe wsparcie ma pozwolić na bardziej prężny rozwój mniejszych samorządów. Listę tych z naszego regionu wraz z kwotami, jakie wpłyną na ich konto, przedstawił w czwartek w piotrkowskim biurze poselskim Prawa i Sprawiedliwości marszałek senior Antonii Macierewicz.

Ładuję galerię...

W powiecie piotrkowskim z pomocy finansowej skorzysta sześć gmin: Wolbórz, Rozprza, Łęki Szlacheckie, Wola Krzysztoporska, Gorzkowice oraz Czarnocin. Najwięcej pieniędzy, bo 3 mln 784 tys. zł, przeznaczono na inwestycje na terenie tej pierwszej. Łącznie samorządy ziemi piotrkowskiej mają zyskać ponad 14,5 mln zł.

Wsparcie gmin to kolejny z elementów Polskiego Ładu. We wszystkich powiatach okręgu piotrkowskiego gminy otrzymają ponad 80 mln zł. Te pieniądze często będą przeznaczane na poprawę jakości dróg, a tym samym usprawnienie pracy polskich rolników - mówił poseł Antoni Macierewicz. 

Program zdaniem przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości ma wyrównywać szanse na godne życie dla wszystkich mieszkańców naszego kraju.

W ramach tej edycji programu do 1300 samorządów trafi ponad 4 mld zł. Ich gospodarze podkreślają, że to dla nich olbrzymie wsparcie. Często poprawi się jakość życia w miejscowościach, które są oddalone od stolic gmin, a tym samym trudniej było dotrzeć do nich z tymi inwestycjami - dodała poseł Anna Milczanowska. 

Prelegenci podkreślali, że to działanie jest odpowiednim zdiagnozowaniem potrzeb Polaków, które teraz będą mogły być zaspokojone.

Samorządy powiatu piotrkowskiego otrzymują środki finansowe, które są dedykowane na zadania, mające na celu poprawienie życia mieszkańców. Mowa np. o infrastrukturze szkolnej. Tak będzie w Rozprzy i Niechcicach. W innych gminach będzie można zainwestować w drogi i w wodociągi - wyliczał Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

Na co dokładnie zostaną przeznaczone pieniądze? 

 

Wolbórz

Modernizacja drogi powiatowej Nr 4332E w obrębie PGR Bogusławice - 784 tys. zł*

Przebudowa drogi gminnej w Komornikach - 3 mln zł

 

Rozprza

Modernizacja drogi powiatowej Nr 1519E na odcinku Łazy - Milejów - 784 tys. zł*

Przebudowa przyszkolnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Rozprzy - 882 tys. zł

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Niechcicach - 970 tys. zł

 

Łęki Szlacheckie

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Trzepnica-Kolonia - 392 tys. zł.

Montaż instalacji fotowoltaicznej oraz modernizacja kotłowni w Szkole Podstawowej w Trzepnicy - 785 920, 80 zł

 

Wola Krzysztoporska

Remont drogi powiatowej nr 1500E na odcinku od Szkoły Podstawowej w Parzniewicach do miejscowości Blizin - 2,5 mln zł

 

Gorzkowice

Poprawa infrastruktury drogowej na terenie gminy Gorzkowice część II - 2,45 mln

 

Czarnocin

Poprawa warunków turystycznych na terenie Gminy Czarnocin - 2 mln zł

 

 

W czwartkowej konferencji wzięli udział również Mariusz Węgrzynowski, starosta powiatu tomaszowskiego, do którego trafi prawie 7 mln zł oraz Waldemar Wyczachowski, przewodniczący struktur PiS na ziemi bełchatowskiej, gdzie gminy zyskają łącznie 7,4 mln zł.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

15


Komentarze (78)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

g15 ~g15 (Gość)17.08.2022 08:42

dziwie się jak tak zmęczeni życiem ludzie mają siłę robić te wpisy. Źle i Źle i Źle. Kto winien oczywiście PiS. Już się tego czytać nie da. Kto to pisze czy sami sługusy powscy. Inaczej być nie może. Czy ktoś Wam za to płaci? Zmuście się czasem do obiektywizmu.

00


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)16.07.2022 08:51

Co to za kwoty, jak działacz pewnej partii wyłudził 10 baniek na fikcyjne przedszkola ?? O czym mu tu rozmawiamy

81


skład węglowy ~skład węglowy (Gość)17.07.2022 21:34

Węgiel na kopalni kosztuje 1000 zł za tonę, bez kosztów transportu. Rząd oferuje rekompensatę 1000 zł, z czego mam opłacić transport, zapłacić akcyzę, wypłacić pracownikom, i mieć na własne utrzymanie? To nie jest niechęć do współpracy, to instynkt samozachowawczy. Na koniec jeśli myślicie że to taki dochodowy interes i jestem "złodziejem", to sami otwórzcie skład opału i sprzedawajcie go po rządowych cenach, droga wolna, wystarczy wynająć kawałek placu. Czyż nie, droga wolna ?

23


Mówię nie PIS. ~Mówię nie PIS. (Gość)16.07.2022 17:31

To są moje pieniądze. PIS je ode mnie wział sobie przez podwyżke podatków, ubezpieczenia zdrowotnego i inne daniny i opłaty. Mówię nie PIS.

81


Pajace ~Pajace (Gość)14.07.2022 20:14

Na te 3 maski nie da się patrzeć, milion euro kary dziennie musimy przez nich płacić a oni tu wyskakują z jakąś jałmużną na waciki. To właśnie biznes w stylu tych nieudaczników.

289


koko ~koko (Gość)16.07.2022 11:16

Dobrze, że pieniądze idą do samorządów za platformy wywozili do Brukseli

38


ikar ~ikar (Gość)16.07.2022 13:22

Jedynym posłem zainteresowanym tym co się dzieje w Piotrkowie i powiecie jest Grzegorz Lorek. Nawet opozycja tak mówi. Tak proszę trzymać Panie Pośle.

55


Wina PIS ~Wina PIS (Gość)17.07.2022 10:09

Polacy prędzej wyjdą na ulicę, gdyby przestali kręcić m jak miłość. Z pewnością nastąpiłoby to, gdyby cena wódki poszła mocno w górę. Innych scenariuszy nie przewiduję.
dyby nasz Rzad był Polski i zrobił wszystko aby dla Polski bylo dobrze to nie mieli byśmy tej beznadziejnej sytuacjji,Pan prezes banku za pózno sie obudził do dziaĺania i tu jest problem,a Rząd nie skontrolował tego w pore Morawiecki,sam wiedział jak zadbac o awoje fiinanse,to jemu płacimy że jest premierem,ale obowiazki ma w d....pie

30


Benio ~Benio (Gość)15.07.2022 10:03

I pomyśleć, że Pan Gierek przez 10 lat za 18 mld dolarów kredytu z Polski drewnianej zrobił Polskę murowaną. Powstały tysiące zakładów pracy, miliony mieszkań, drogi, ośrodki zdrowia i szpitale, szkoły, uczelnie, tamy na rzekach, elektrownie, huty, cukrownie, kopalnie, zakłady zbrojeniowe, zakłady elektroniczne produkujące dla Thomsona, Grundiga i innych, ośrodki wypoczynkowe dla pracowników, stadiony, unowocześniono rolnictwo, powstała Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego, Polak był w kosmosie, Polacy budowali huty, cukrownie w takich krajach jak Chiny czy Irak itd. itd.
A obecni co ?

176


bardzo dobrze ~bardzo dobrze (Gość)16.07.2022 12:41

Zapytaj piswyborcy ile razy w roku na urlop wyjeżdżał ,ale ile teraz wyjeżdża?Wczasy na rodos w Witowie ,albo na glinianej ha ha ha.

62


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat