Zabytkowa Willa Wanda od ponad miesiąca wystawiona jest na sprzedaż, Juliusz Wiernicki od zawsze był zachwycony secesyjnym budynkiem. Wyraził zainteresowanie, aby nie trafił on w ręce prywatne a miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Wszystko zależy jednak od niezależnej wyceny oraz pozyskania środków na remont zabytku. Co według prezydenta mogłoby powstać w Wandzie?
Finezyjne kształty, przyciągający wzrok blask i kunszt wykonania, a to wszystko w Piotrkowie Trybunalskim. W galerii Ośrodka Działań Artystycznych przy ul. Sieradzkiej odbył się wernisaż wystawy "„ASP – Artyści Szkła Piotrkowskiego”.
Trwa proces grupowych zwolnień w piotrkowskiej hucie szkła "Feniks 2" przy ul. Topolowej. Część załogi przestanie być jej pracownikami już wraz z końcem wakacji. Wypowiedzenia mają otrzymać także pozostali zatrudnieni. Przyszłość przedsiębiorstwa wydaje się być równie krucha, jak materiał, który wytwarzają jego pracownicy.
Każdego szkolnego roku wszyscy uczniowie chętnie uczestniczą w klasowych wycieczkach. Nauczycielom i rodzicom niemały problem sprawia, jakie atrakcje wzbogacone wartościami edukacyjnymi można zaproponować dzieciom. Bardzo często miasta, które do tej pory były popularnym celem podróży tego typu, są nieatrakcyjne dla uczniów, którzy przynajmniej raz już je odwiedzili. Ten wyjątkowy czas, który grupy mogą spędzić w końcu razem, zwiedzając najciekawsze miejsca całej Polski, dostarcza im niezwykłej rozrywki. Nie należy bagatelizować wpływu, jaki wycieczki szkolne wywierają na młodych ludzi. Jeśli skończyły Ci się pomysły na nowe atrakcje turystyczne, polecamy Ci przeprowadzenie wycieczki szkolnej do Krainy Bombek – fabryki Szkło-Dekor w Piotrkowie Trybunalskim!
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy "Szkło w roli głównej" Magdaleny Pejgi, który odbędzie się 14 października w siedzibie Ośrodka Działań Artystycznych na Dąbrowskiego 5.
Minimum 4,6 miliona złotych zainwestuje w Piotrkowie Huta Szkła Anewal. Firma produkować będzie słoiki, znicze oraz szklane naczynia ozdobne. Zatrudnienie otrzyma co najmniej 20 osób.
W wielu domach choinki są już ubrane, niektórzy przystąpią do tego rytuału już wkrótce. Aby nasze drzewka bożonarodzeniowe prezentowały się okazale, potrzebne są oczywiście bombki, a te jak wiemy produkowane są również w Piotrkowie. Swego czasu choinkowe ozdoby z trybunalskiego grodu trafiały za ocean. Dziś, gdy dolar kosztuje 2,75 zł, produkacja do USA przestała się opłacać.
Oryginalnie malowane, zdobione kamieniami, unikatowe, tylko dla kolekcjonerów, w kształcie sań św. Mikołaja lub choinki. Wszystkie ręcznie malowane. O tym, jak bombki z piotrkowskiego zakładu podbiły Stany Zjednoczone, jak zarządzający firmą pokonali kryzys i dlaczego w ciągu dnia powstaje ich tyko trzydzieści, rozmawiamy z obecnym prezesem firmy Szkło-Dekor Tadeuszem Szczygielskim.