Artykuły do tagu: Huta

Śpiewali przeboje Jantar i Grechuty
Na scenie królowały przeboje Anny Jantar i Marka Grechuty, a do konkursowych przesłuchań stanęło aż 72 wykonawców z 10 szkół powiatu piotrkowskiego. W Szkole Podstawowej im. generała Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej odbył się XII Przegląd Piosenek Anny Jantar i Marka Grechuty pod patronatem wójta gminy Wola Krzysztoporska. Koncert laureatów, podczas którego wręczono wyróżnienia i nagrody, odbył się zaś w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej.
Czy
Na temat piotrkowskiej huty "Hortensja" rozmawialiśmy z doktorem Leszkiem Józefackim, który wcielił się w rolę jednego z przewodników po prezentowanej aktualnie w ODA wystawie "Artyści Szkła Piotrkowskiego". O legendarnej hucie opowiedział nie tylko z perspektywy kolekcjonera sztuki i miejskich historii, ale i wieloletniego pracownika, czyli lekarza zakładowego "Hortensji".
A1: Jedna osoba zginęła, cztery zostały ranne
Do śmiertelnego wypadku doszło w niedzielę (06.08.2023) na autostradzie A1 pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem. Samochód ciężarowy zderzył się z busem. Jedna osoba zginęła na miejscu, a cztery zostały ranne.
Zakład z Piotrkowa do likwidacji? Pracę stracą wszyscy
Trwa proces grupowych zwolnień w piotrkowskiej hucie szkła "Feniks 2" przy ul. Topolowej. Część załogi przestanie być jej pracownikami już wraz z końcem wakacji. Wypowiedzenia mają otrzymać także pozostali zatrudnieni. Przyszłość przedsiębiorstwa wydaje się być równie krucha, jak materiał, który wytwarzają jego pracownicy.
Po zderzeniu pięciu samochodów A1 była całkowicie zablokowana
W piątkowe (20 sierpnia) popołudnie, na budowanej drodze A1 w miejscowości Huta Porajska doszło do zderzenia pięciu samochodów. W wyniku zdarzenia droga była całkowicie zablokowana, a samochody policja kierowała objazdami.
Wypadek koło Bełchatowa. Lądowały dwa śmigłowce LPR (zdjęcia)
W sobotę (10.07) przed południem, na drodze krajowej 74 w miejscowości Huta w powiecie bełchatowskim doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. W seacie, lexusie i fordzie podróżowały łącznie cztery osoby. Wszystkie trafiły do szpitala. Na miejscu lądowały dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Zderzenie czterech aut na krajowej
W Hucie Porajskiej zderzyły się ciężarówka i trzy samochody osobowe. Jedna osoba jest ranna.
Wypadek w Hucie Porajskiej
Samochód dostawczy i osobówka zderzyły się na krajowej "jedynce". Jedna osoba jest ranna.
Znów płonęły śmieci na terenie dawnej huty w Piotrkowie
We wtorek 25 czerwca tuż przed północą na terenie dawnej huty szkła okiennego Kara w Piotrkowie płonęło składowisko odpadów komunalnych.
10 ważnych słów zabrzmiało w Piotrkowie
"10 ważnych słów" to koncert poświęcony ludziom Solidarności, który w sobotni wieczór odbył się w Centrum Idei ku Demokracji. Na piotrkowskiej scenie wystąpili Jan Krzos i akompaniująca mu na fortepianie Tatiana Dranchuk, a słowo historyczne wygłosiła łódzka aktorka, Masza Bogucka.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat