Advertisement

Artykuły do tagu: PUP

Co z ofertami dla bezrobotnych w powiecie piotrkowskim?
Jak aktualnie wygląda kwestia ofert pracy w powiecie piotrkowskim? Co z bezrobociem i na jakie wsparcie mogą liczyć osoby szukające zatrudnienia? - na te pytania odpowiedziała Dorota Cudzich, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie Trybunalskim.
Jak kształtuje się bezrobocie w Piotrkowie i powiecie?
Bezrobocie w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim zaczyna spadać. Tak wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie.
Szykują się ciężkie czasy na rynku pracy
Bezrobocie w Piotrkowie Trybunalskim utrzymuje się na podobnym poziomie co w kraju. Nieco gorzej pod tym względem wygląda sytuacja w powiecie piotrkowskim. Przyszłość nie jawi się jednak w "różowych barwach". Między innymi te tematy zostały poruszone podczas porannej rozmowy w radiu Strefa FM, którego gościem była dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie.
Jak dobrać rozmiar legowiska dla psa?
Legowisko dla psa stanowi sprawdzony sposób na zagwarantowanie pupilowi własnej, komfortowej przestrzeni, w której należycie wypocznie. Bowiem nawet, gdy pozwalasz mu leżeć na sofie lub w łóżku, nie znaczy to, że zawsze w tych miejscach znajdzie się dla niego miejsce. Co, gdy przyjdą goście? Albo uznasz, że potrzebujesz więcej miejsca na drzemkę? Dlatego stały kącik, wyłącznie dla czworonożnego podopiecznego jest podstawą, stanowiącą właściwą opiekę nad pupilem.
Nauczyciele i inżynierowie poszukiwani
Rynek pracy zmienia się nieustannie. Na ostatnie trendy wśród pracodawców i szukających zatrudnienia ma wpływ m.in. wojna w Ukrainie. Wiąże się z nią napływ obywateli tego kraju do Polski. To jednak tylko jeden z elementów większej "układanki". Obecnie częściej niż dotychczas poszukiwani są w Piotrkowie Trybunalskim np. nauczyciele czy inżynierowie.
Zakład z Piotrkowa do likwidacji? Pracę stracą wszyscy
Trwa proces grupowych zwolnień w piotrkowskiej hucie szkła "Feniks 2" przy ul. Topolowej. Część załogi przestanie być jej pracownikami już wraz z końcem wakacji. Wypowiedzenia mają otrzymać także pozostali zatrudnieni. Przyszłość przedsiębiorstwa wydaje się być równie krucha, jak materiał, który wytwarzają jego pracownicy.
11.05.2022 07:31
Chodnik przy PUP gotowy
Bez przeszkód przebiega drugi etap prac na drodze wewnętrznej przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Piotrkowie Trybunalskim. Drogowcy wymienili już całą nawierzchnię chodnika. Teraz czas na nową jezdnię.
Trwa remont drogi przy PUP
Kilka dni temu wystartował drugi etap prac na drodze wewnętrznej przy Powiatowym Urzędzie Pracy, które swoim zakresem obejmują odcinek od ul. Dmowskiego do wyremontowanego już fragmentu.
Urząd Pracy pomoże obywatelom Ukrainy
Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim również chce wspierać uchodźców z Ukrainy. - Obecnie trwają rozmowy jak w formalny sposób móc tę pomoc nieść, ale mamy już pewne pomysły - mówi Dorota Cudzich, dyrektor instytucji. Stworzona ma zostać na przykład specjalna lista.
Jak wybrać suchą karmę dla psa?
Sucha karma to jeden ze sposobów żywienia psa, który nieustannie jest najpopularniejszy. Jeśli taka karma zostanie odpowiednio dobrana, to zapewni zwierzakowi zdrowie, kondycję i zdrowy rozwój. Nie bez znaczenia jest również to, że jest to rozwiązanie ekonomiczne, ponieważ pozwala zaoszczędzić nieco na karmieniu pupila, ale jednocześnie nie ponosząc strat na jego zdrowiu i zdrowym odżywianiu.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat