Dzięki nowej wersji aplikacji mZUS lekarze i asystenci medyczni zaktualizują teraz miejsca świadczenia pracy i specjalizacji. Za jej pośrednictwem mogą również wysłać wniosek w sprawie upoważnienia do wystawiania zaświadczeń lekarskich i wniosek o rehabilitację leczniczą.
SFC Solutions zamknie fabrykę na ul. Dmowskiego, a tym samym piotrkowskie "uszczelki" znikną z listy dużych zakładów pracy w mieście. Co dalej z 179 pracownikami fabryki, których może dotknąć zwolnienie grupowe? Znamy oficjalne stanowisko spółki.
W ostatnich latach cyfrowa rewolucja dotarła do niemal każdej sfery naszego życia, a sektor opieki zdrowotnej nie jest wyjątkiem.
Dopadła cię choroba i nie masz siły pójść do pracy?
Kryzys gospodarczy oraz rosnące koszty pracy i usług powodują, że przedsiębiorcom coraz trudniej prowadzi się działalność gospodarczą. Dorotę Cudzich, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy zapytaliśmy, jak ta sytuacja odbija się na rynku pracy w Piotrkowie i powiecie.
Trwa proces grupowych zwolnień w piotrkowskiej hucie szkła "Feniks 2" przy ul. Topolowej. Część załogi przestanie być jej pracownikami już wraz z końcem wakacji. Wypowiedzenia mają otrzymać także pozostali zatrudnieni. Przyszłość przedsiębiorstwa wydaje się być równie krucha, jak materiał, który wytwarzają jego pracownicy.
Famur zdecydował o postawieniu w stan likwidacji oddziału w Piotrkowie Trybunalskim oraz przeniesieniu produkcji przenośników taśmowych do oddziału w Nowym Sączu. Działalność w zakresie produkcji kolejek i tras przejmie oddział w Katowicach - podała spółka w komunikacie. Zarząd ocenia, że sytuacja w tej grupie produktowej nie ulegnie poprawie w perspektywie ani krótko - ani średnio-terminowej. Procedurą zwolnień grupowych ma być objętych 198 pracowników.
Epidemia koronawirusa sprawiła, że wiele osób straciło pracę. Ta sytuacja zmusiła ich do szukania innej formy zatrudnienia. Niektórzy zwolnieni postanowili zgłosić się do urzędów pracy. Wielu interesantów odwiedza również piotrkowską placówkę.
Ponad 1,6 mln elektronicznych zwolnień lekarskich wystawiono przez rok w województwie łódzkim. Obowiązek wystawiania e-zla istnieje od 1 grudnia 2018 roku i obecnie wystawianych jest ich prawie 100%.
W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych przeprowadzono kontrolę zwolnień lekarskich, które mieszkańcy naszego województwa przedstawiali w pierwszym półroczu tego roku. W sumie zakwestionowano 2 tysiące zwolnień na łączną kwotę 1,65 mln złotych. Zgodnie z przepisami, obniżono także wysokość zasiłku dla prawie 3 tys. osób, na kwotę 6,26 mln zł. Jeden z prowadzących działalność gospodarczą, stanowczo stwierdził na przykład, że nie pracuje podczas zwolnienia, a do swojego gabinetu w miejscu pracy przychodzi słuchać muzyki relaksacyjnej, której nie może słuchać w domu, gdyż irytuje tym pozostałych domowników. Inny z kolei tłumaczył, że właśnie przyjechał po żonę, która źle się poczuła, a pracuje w tej samej firmie co ona. Starał się przekonać do tego kontrolerów, będąc w firmowym ubraniu roboczym, które pracownicy zakładają udając się na stanowisko pracy.