Zbigniew Ziemba będzie ubiegał się o fotel wójta gminy Wola Krzysztoporska. Aktualny wicemarszałek województwa łódzkiego wystartuje ze wsparciem Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólna gmina mieszkańców.
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją tomaszowskiej komendy przejęli nielegalne papierosy, tytoń i alkohol. Zatrzymali też ich właściciela, 69-letniego mieszkańca Tomaszowa Mazowieckiego. Zabezpieczone wyroby tytoniowe i alkoholowe nie posiadały polskich znaków skarbowych.
Koniec kadencji samorządu lokalnego to dobry czas na związane z tym oceny i podsumowania. Okazuje się, że w wielu obszarach jest całkiem dobrze, jednak są takie w których wypadamy gorzej niż inni. Tak jest na przykład w kategorii pozyskiwania zewnętrznych środków z UE.
Kolejne uliczne lampy zostaną wymienione na nowe. By poprawić bezpieczeństwo mieszkańców gminy Rozprza, urzędnicy zdecydowali się na wymianę opraw oświetlenia ulicznego przy drogach gminnych. Teraz będzie jaśniej, ale i oszczędniej.
KWW Koalicji Obywatelskiej przedstawił kandydatów, którzy będą jedynkami na listach poszczególnych okręgów do Rady Miasta Piotrkowa w kwietniowych wyborach samorządowych, a także kandydatkę na prezydenta miasta. Konferencję prasową zorganizowano w hotelu Vestil w środowe popołudnie.
Ciało mężczyzny znaleźli piotrkowscy policjanci w lesie w okolicy ulicy Wierzejskiej w Piotrkowie.
W środę (28.02) w Siomkach doszło do niebezpiecznej sytuacji. Pojazd ciężarowy zderzył się z autobusem. W wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego radomszczańskiej komendy wyeliminowali z ruchu pijanego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Do tego nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, które stracił bo nie płacił alimentów.
Do potrącenia rowerzystki doszło we wtorek przed godziną 13 na rondzie Sulejowskim w Piotrkowie. Dzień wcześniej również miało miejsce zdarzenie z udziałem rowerzysty. Mężczyzna trafił do szpitala.
Podczas gdy tysiące rolników zgromadziły się w Warszawie na strajku przeciwko wprowadzeniu Zielonego Ładu, także w naszym regionie zorganizowano akcję protestacyjną. Zgromadzeni w gminie Aleksandrów blokują drogę krajową numer 74. Przejazd nią do maksymalnie 18.00 będzie niemożliwy. Ze strajkującymi spotkali się poseł Robert Telus oraz wójt Aleksandrowa Paweł Mamrot.