Pijany bez prawa jazdy. Stracił je przez alimenty

PolicjaRadomsko Środa, 28 lutego 202416
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego radomszczańskiej komendy wyeliminowali z ruchu pijanego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Do tego nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, które stracił bo nie płacił alimentów.
mat.: KPP w Radomsku mat.: KPP w Radomsku

28 lutego 2024 roku przed godziną 2:00 w centrum Radomska, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę nissana. Podczas legitymowania go, wyczuli od mężczyzny woń alkoholu.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Kiedy policjanci potwierdzali dane mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że 41-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Stracił je z powodu zadłużenia alimentacyjnego - wyjaśnia mł. asp. Dariusz Kaczmarek z KPP w Radomsku.

 

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

elw ~elw (Gość)28.02.2024 17:17

Abstrahując od stanu upojenia alkoholowego.
Co za kretyni powiązali prawo jazdy z uchylaniem się od obowiązku alimentacyjnego?
Jaki związek ma jedno z drugim?
Czy dziecko na które miał obowiązek alimentacyjny, zostało spłodzone podczas jazdy samochodem i poczęcie miało związek z brakiem podzielności uwagi ?
Absurd !
Ilu alimenenciarzom zabrano możliwość zarobkowania ?
To nie jest karą, to jest zwykła szykana.
Gdyby na mnie taką nałożono (65+) też bym ją ignorował.
Zero logiki w tym przepisie.
Masz zaległości alimentacyjnego, jesteś kierowcą, wpędzimy cię w jeszcze większe długi.
Zabieramy Ci prawo jazdy. Nie masz prawa jazdy zabierzemy ci prawo wykonywania zawodu spawacza na wysokościach, kelnera,księdza, posła na Sejm, polityka.
Jeden głupiec wymyślił przepis, drugi go podpisał i mamy cyrk w bur...u.

72


wojciech ~wojciech (Gość)29.02.2024 08:28

Cóż to za inteligentny inaczej powiązał prawo jazdy z alimentami ? Na takim przykładzie widać jakich mamy posłów, którzy uchwalają takie prawo.

51


ŻwirekPodMuchomorek ~ŻwirekPodMuchomorek (Gość)28.02.2024 23:26

Cytuję:
Do tego nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, które stracił bo nie płacił alimentów. (...) nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Stracił je z powodu zadłużenia alimentacyjnego


A te alimenty to nadal musi spłacać, czy zabranie prawka załatwiło już sprawę? A gdyby chłop miał doktorat, to też by mu odebrali? A uprawnienia na wózki widłowe też mogą być z tego tytułu odebrane? I ostatnie pytanie: a jak by ukradli jemu furę, to musieliby mu oddać samolot?! ;)

61


Znawca tematu ~Znawca tematu (Gość)29.02.2024 10:16

Pan Rzepliński stwierdził że odebranie prawa jazdy alimenciarzowi to tylko odebranie przywileju. Nic poza. Dobrze że nie wpadli na pomysł odebrania obywatelstwa mimo wszystko. Wedle prawa alimenciarz powinien żyć tylko po to aby płacić alimenty, dlatego ludzie kombinują i jest jak jest. Oczywiście płacić na dzieci trzeba jak najbardziej!

30


bela ~bela (Gość)28.02.2024 12:10

Nie wiedziałam, że za alimenty można stracić prawko

70


Pozdro ~Pozdro (Gość)28.02.2024 17:25

I to wszystko przez jedną kobietę, szkoda faceta.

41


rodo ~rodo (Gość)28.02.2024 16:02

Co to kogo obchodzi za co miał zabrane prawo jazdy.

40


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat