Dłużników alimentacyjnych w Krajowym Rejestrze Długów jest już prawie 300 tys., a ich łączny dług osiągnął wartość sporej spółki giełdowej - informuje Kaczmarski Inkasso. W raporcie firmy wskazano, że zdecydowana większość to mężczyźni, którzy odpowiadają za lwią część sumy zadłużenia.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego radomszczańskiej komendy wyeliminowali z ruchu pijanego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Do tego nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, które stracił bo nie płacił alimentów.
Czy niesolidni alimenciarze będą wsadzani do więzień? Zgodnie z projektem nowelizacji kodeksu karnego osobie, której dług alimentacyjny przekroczy sumę trzech należnych świadczeń okresowych - najczęściej miesięcznych - będzie groziła grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara do roku pozbawienia wolności.
Z danych przekazywanych przez samorządy do Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor wynika, że najwięcej swoim dzieciom winni są mieszkańcy łódzkiego. Kwota długów z niezapłaconych alimentów, które musiało wziąć na swoje barki państwo, narosła tu już do 1 miliarda złotych.
Długi alimentacyjne mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego sięgają ponad 5 mln zł – tak wynika z danych Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor.
Jak wynika z danych Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor największa liczba osób z zaległymi alimentami mieszka w województwie łódzkim – aż 23,6 tys. Statystycznie rzecz ujmując, w woj. łódzkim jest też najwięcej dłużników alimentacyjnych na 1000 mieszkańców. Wartość zadłużenia z tytułu niezapłaconych alimentów w naszym województwie wynosi prawie 857 mln zł, co stanowi ponad 15% całkowitej wartości długów alimentacyjnych w Polsce.
Najwięcej dłużników alimentacyjnych mieszka w województwie śląskim, mazowieckim i łódzkim. Niechlubny rekordzista ma dług alimentacyjny przekraczający 360 tysięcy złotych.
W województwie łódzkim jest już ponad 14 tys. dłużników alimentacyjnych. W skali całego kraju największa liczba osób z zaległymi alimentami mieszka na Mazowszu - ponad 18 tys. osób. Drugie pod tym względem jest województwo śląskie - powyżej 15 tys. osób, a trzecie to właśnie województwo łódzkie. Takie dane przekazuje BIG InfoMonitor.