Pojazd może pomieścić sześcioosobową załogę, zabiera 3,5 tysiąca litów wody, ma także wytwornicę piany gaśniczej. Samochód kosztował milion złotych, a środki na jego zakup zostały w znacznej części zabezpieczone z budżetu rządowego, o co zabiegał Poseł Grzegorz Lorek.
Droga ekspresowa S12 miedzy Piotrkowem a granicą województwa łódzkiego jest najbardziej priorytetową drogą w Łódzkiem. Takie zapewnienia padły na ostatnim (07.02.2023) posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi Ekspresowej S12. Co ważne, zapewnione jest finansowanie na jej powstanie oraz deklaracja, że droga ma powstać do 2030 roku.
Uroczystości związane z odzyskaniem przez Rozprzę praw miejskich odbyły się we wtorek w tamtejszej szkole podstawowej. Burmistrz Janusz Jędrzejczyk otrzymał akt nadania praw miejskich oraz symboliczne klucze do miasta. Nie zabrakło także części artystycznych.
Marne widowisko, chaos i bałagan - tak w skrócie można opisać wtorkową nadzwyczajną sesję Rady Miasta w Piotrkowie, która trwała prawie 6 godzin. Dotyczyła ona podwyżek za ciepło systemowe. Miejscy radni zakończyli obrady po godzinie 23.00. Uczestniczyli w nich także mieszkańcy, którzy domagają się obniżek.
W najbliższy wtorek w Urzędzie Miasta odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta poświęcona podwyżkom za ciepło w Piotrkowie. Zgodnie z programem, głos podczas obrad będą mogli zabrać także mieszkańcy.
Około dwóch godzin trwała manifestacja mieszkańców Piotrkowa, którzy w czwartkowe popołudnie wyszli, aby wyrazić swój sprzeciw wobec podwyżek cen ciepła w Piotrkowie.
Nadanie rondu u zbiegu ulic Polnej i Kostromskiej imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nabiera coraz realniejszych kształtów. Do Urzędu Miasta trafił już projekt uchwały w tej sprawie.
1 stycznia 2023 roku to historyczny dzień dla Rozprzy. Po latach oczekiwań ta miejscowość znów stała się miastem. Jak mówią lokalni pasjonaci, historyczna niesprawiedliwość została naprawiona.
W galerii Focus Mall można oglądać wystawę podsumowującą projekt Fotograficznego Archiwum Miasta. To inicjatywa Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego, które realizowana była przez kilka ostatnich lat.
"Piotrków Trybunalski w PRL. Życie codzienne i niecodzienne miasta 1945-1989", książka dr Daniela Warzochy dla osób starszych będzie wspomnieniem młodości, a nieco młodszą rzeszę czytelników natomiast przeniesie do czasów, z których mogą pamiętać jedynie jakieś szczątkowe momenty.