Advertisement

Artykuły do tagu: ciepło

Nie będzie ciepłej wody w całym mieście [AKTUALIZACJA]
W nocy z środy na czwartek w całym Piotrkowie nie będzie ciepłej wody. Powodem przerwy są prace konserwacyjne.
01.08.2023 11:39
Co dalej z węglem?
31 lipca zakończyła się sprzedaż przez samorządy węgla po preferencyjnych cenach. Piotrkowskiemu magistratowi zostało ponad 70 ton opału. Co zatem stanie się z niesprzedanym węglem?
Piotrków sprzedaje tańszy węgiel
Jeszcze około 80 ton węgla zostało do sprzedania piotrkowskim urzędnikom. W związku z tym magistrat zdecydował się na obniżkę ceny za opał. Teraz można go kupić za 1660 złotych za tonę.
Ostatnia szansa na zakup węgla
Tylko do końca czerwca można w Piotrkowie składać wnioski na zakup wysokokalorycznego węgla z kopalni Mysłowice – Wesoła. Węgiel znajduje się na terenie Elektrociepłowni i jest dostępny "od ręki".
Piotrków sprzedaje węgiel
Około 120 ton wysokokalorycznego węgla z kopalni Mysłowice – Wesoła ma do sprzedania samorząd Piotrkowa. Węgiel znajduje się na terenie Elektrociepłowni i jest dostępny "od ręki".
Jest nowa taryfa za ciepło w Piotrkowie
Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje na temat planów wprowadzenia niższej taryfy za ciepło w Piotrkowie. Zacznie ona obowiązywać od 1 maja, ale obniżki będą dotyczyć głównie przedsiębiorców.
Marlena Wężyk-Głowacka: ciepło mogło być nawet o połowę tańsze
- Gdyby Elektrociepłownia w styczniu przyjęła ofertę PGNiG na gaz za 400 złotych za megawatogodzinę, to cena ciepła dla mieszkańców byłaby o połowę niższa - przekonuje piotrkowska radna Marlena Wężyk-Głowacka. - Była taka propozycja, ale to była mordercza oferta - ripostuje z kolei Marek Krawczyński, prezes Elekrociepłowni.
Nabór wniosków o udzielenie dotacji przedłużony
Do 7 kwietnia przedłużono nabór wniosków w ramach programu dotacji na wymianę tzw. kopciuchów w gminie Wola Krzysztoporska. Samorząd przeznaczył w budżecie na ten cel 300 tysięcy złotych.
Wynegocjowali tańszy gaz. Prezes zapowiada obniżkę cen
Władze Elektrociepłowni podpisały nową umowę na dostawy gazu i węgla. Prawdopodobnie spowoduje to obniżkę cen, będzie ona jednak dotyczyć wyłącznie przedsiębiorców.
DH Merkury skrócił sezon grzewczy. Mają nadzieję na niższe rachunki
Piotrkowscy przedsiębiorcy szukają oszczędności ze względu na wysokie ceny miejskiego ciepła oraz prądu. Przykładem może być Dom Handlowy Merkury, który od początku marca nie korzysta z ciepła dostarczanego przez elektrociepłownię. Właściciel obiektu postanowił skrócić sezon grzewczy.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat