Władze Elektrociepłowni podpisały nową umowę na dostawy gazu i węgla. Prawdopodobnie spowoduje to obniżkę cen, będzie ona jednak dotyczyć wyłącznie przedsiębiorców.
Piotrkowscy przedsiębiorcy szukają oszczędności ze względu na wysokie ceny miejskiego ciepła oraz prądu. Przykładem może być Dom Handlowy Merkury, który od początku marca nie korzysta z ciepła dostarczanego przez elektrociepłownię. Właściciel obiektu postanowił skrócić sezon grzewczy.
Jakie były kryteria wyboru dostawcy gazu, czemu nie wstrzymano uruchomienia elektrociepłowni, jakie są straty w przesyle i czy faktycznie ceny ciepła w porównywalnych miastach do Piotrkowa są o połowę niższe? Na te i inne pytania mieszkańców odpowiada prezes Elektrociepłowni Piotrków Marek Krawczyński.
W Piotrkowie doszło do kolejnej awarii ciepłociągu. Tym razem pęknięcie nastąpiło w rejonie Starego Miasta, a ciepła i cieplej wody będzie brakowało po wschodniej stronie miasta.
Po serii protestów przeciwko drastycznym podwyżkom cen ciepła, która dotknęła z początkiem roku mieszkańców niektórych polskich miast (w tym także Piotrkowa), władze naszego kraju zdecydowały znowelizować ustawę "w zakresie niektórych źródeł ciepła". W wyniku tej zmiany, ceny ciepła w Piotrkowie zostaną obniżone nawet o 1/3 w stosunku do cen aktualnie obowiązujących.
W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej nieprawdziwymi informacjami ws. cen ciepła przedstawiamy odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania zadawane przez piotrkowian.
Stowarzyszenie Inicjatywa Piotrkowska '22 chce odwołania prezesa Elektrociepłowni Piotrków Marka Krawczyńskiego. W piątek złożyli w tej sprawie petycję do Urzędu Miasta w Piotrkowie.
„Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę spowodowała bardzo trudną sytuację na rynkach paliw, co przekłada się również na wyższe koszty wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Specyfika rynku ciepła, który w przeciwieństwie do rynku energii elektrycznej ma charakter lokalny, a dodatkowo zasady taryfowania wytwarzania ciepła są odmienne w przypadku ciepłowni i jednostek kogeneracji, powoduje, że odbiorcy w poszczególnych miastach w różnym stopniu, terminie i z inną częstotliwością odczuwają podwyżki cen ciepła. Wejście w życie ustawy ochroni odbiorców przed wysokimi kosztami ciepła, a jednocześnie pozwoli wytwórcom ciepła na jego produkcję w oparciu o zatwierdzoną przez prezesa URE taryfę” - komentuje ustawę wprowadzającą mechanizm ograniczenia podwyżek cen ciepła Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. oraz prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.
Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustawy wprowadzającą mechanizm ograniczenia wzrostu cen dla odbiorców ciepła do 40 proc. Teraz ustawa trafi do dalszych prac w Senacie.
Marne widowisko, chaos i bałagan - tak w skrócie można opisać wtorkową nadzwyczajną sesję Rady Miasta w Piotrkowie, która trwała prawie 6 godzin. Dotyczyła ona podwyżek za ciepło systemowe. Miejscy radni zakończyli obrady po godzinie 23.00. Uczestniczyli w nich także mieszkańcy, którzy domagają się obniżek.