Chcą odwołania prezesa Krawczyńskiego

Strefa FM Piątek, 03 lutego 2023103
Stowarzyszenie Inicjatywa Piotrkowska '22 chce odwołania prezesa Elektrociepłowni Piotrków Marka Krawczyńskiego. W piątek złożyli w tej sprawie petycję do Urzędu Miasta w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

Przedstawiciele stowarzyszenia Jacek Sokalski i Paweł Ciszewski, przed złożeniem pisma do Urzędu Miasta w Piotrkowie, zorganizowali krótką konferencję prasową, podczas której poinformowali czego dotyczą ich żądania. 

Zwracamy się z petycją o odwołanie Marka Krawczyńskiego w związku z tym, co się dzieje wokół ciepła w Piotrkowie. Ciepło w naszym mieście jest jednym z najdroższych w kraju. Wiemy, że ostatecznie cena zatwierdzona przez Urząd Regulacji Energetyki to około 208 złotych, natomiast wnioskowana przez prezesa Krawczyńskiego cena była na poziomie 290 złotych - mówi Paweł Ciszewski ze stowarzyszenia. - Prezes Krawczyński zrobił krzywdę mieszkańcom. Około 20 tysięcy gospodarstw domowych otrzymało bardzo wysokie rachunki. To chyba największa krzywda od kilkudziesięciu lat jaką wyrządził piotrkowski samorząd mieszkańcom - dodaje Jacek Sokalski.

Dziennikarze o komentarz w sprawie złożonego pisma dotyczącego odwołania prezesa Elektrociepłowni Piotrków, poprosili przedstawicieli biura prasowego magistratu.

Ten dokument dopiero został złożony, więc ciężko go skomentować. Prezydent lub osoby przez niego wskazane muszą zapoznać się z treścią tego pisma. Wtedy zostanie udzielona odpowiedź oraz komunikat w tej sprawie - odpowiada Jarosław Bąkowicz, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie.

Przedstawicieli stowarzyszenia zapytano także o inicjatywę referendalną w sprawie odwołania prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka.

Referendum powinno być w tym mieście. To naturalna konsekwencja tego, co się w nim wydarzyło. Oczywiście ostateczną decyzję podejmą mieszkańcy. Z tego co wiemy, te nastroje są dość burzliwe i wiele zmierza ku temu, aby to referendum się odbyło - wyjaśniał Paweł Ciszewski. - Na tę chwilę w urzędzie nie została zgłoszona żadna inicjatywa referendalna, w związku z powyższym nie mogę się do tego odnieść jako urzędnik. Tyle komentarza w tej sprawie - odniósł się rzecznik piotrkowskiego magistratu.

POLECAMY


Zainteresował temat?

14

3


Komentarze (103)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ot co ~Ot co (Gość)06.02.2023 16:14

Tych dwóch nie trawię, ale Krawczyński powinien być odwołany.

20


iRBis iRBisranga05.02.2023 14:20

Panie Ciszewski, Panie Sokalski.
To znacząca inicjatywa, oby się udało!
Myślę jednak, że trzeba działać szerzej. Faktyczną władzę w mieście od lat tworzy "układ" ludzi wpływowych, zamożnych i faktycznie dość starych. Są wpływowi - bo od lat w samorządzie, miejskich spółkach, urzędach. Są zamożni - bo pensje wysokie (koledzy o to dbają), są starzy - a stare układy tworzą stabilną i sprawną sieć powiązań i ogromne wzajemne wsparcie. W potocznej mowie to KLIKA.
Jak się tej kliki pozbyć?
Tylko w jeden sposób. W najbliższych wyborach, poczynając od RM, a później prezydenta - WYBIERZMY MŁODYCH!. Znajdźmy ludzi myślących nowocześnie, niepowiązanych z kolegami (jeszcze z PZPR), wolnych od wzajemnych zobowiązań personalnych. Preferowany wiek: mniej niż 40lat. Preferowane wykształcenie: wyższe, ekonomiczne, techniczne. Preferowane doświadczenie polityczne: ŻADNE.
Tylko to da nam szanse.
(Aby zaoszczędzić trudu etatowym hejterom informuję: osobiście się nie nadaję, jestem za stary!)

172


Liroj ~Liroj (Gość)05.02.2023 15:57

Panowie Sokalski i Ciszewski do roboty się w końcu weście a nie do koryta od lat próbujecie na hejtowaniu się dorwać

59


Rambo ~Rambo (Gość)03.02.2023 14:33

Plan jest krótki, zwolnić Krawczyńskiego, Sokalski na prezydenta. PO takich roszadach ciepło na pewno będzie tańsze.

2012


rover ~rover (Gość)04.02.2023 22:51

Piotrków potrzebuje kompetentnych, odważnych ludzi z pomysłem

151


Cecylia ~Cecylia (Gość)04.02.2023 07:30

W mieście trzeba zmienić władze całą władzę od um po ciepłownie i inne spółki

213


mart ~mart (Gość)04.02.2023 18:37

a może powinno się zgłosić sprawę niegospodarności i wyrządzenie szkody ogromnej wysokości do Prokuratury, przeciwko prezydentowi miasta, prezesowi elektrociepłowni oraz odwołać w referendum nie tylko prezydenta ale całą RM, która tylko przyklaskuje zarządowi miasta i tłumaczy że nic nie mogli zrobić. Po co oni tam siedzą?. No i chyba warto wziąć się za władze Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która pozdejmowała liczniki ciepła, żeby dobrze zrobić Elektrociepłowni a nie mieszkańcom i tylko podnoszą czynsze...nic więcej...

150


dotchła pani wózku ~dotchła pani wózku (Gość)05.02.2023 11:31

Od samego początku tylko 'proszę państwa' i nie miał nic sensownego do powiedzenia.

71


go?ć_iwona ~go?ć_iwona (Gość)03.02.2023 19:48

Marni kandydaci na prezydenta nie maja nic poważnego do powiedzenia nie ufam im

1114


Elektrociepłownia gd ~Elektrociepłownia gd (Gość)04.02.2023 02:52

Pogonić imć Pana prezydenta nic nie mogę i jego prezesów emerytów.

192


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat