Artykuły do tagu: Ciszewski

Chcą odwołania prezesa Krawczyńskiego
Stowarzyszenie Inicjatywa Piotrkowska '22 chce odwołania prezesa Elektrociepłowni Piotrków Marka Krawczyńskiego. W piątek złożyli w tej sprawie petycję do Urzędu Miasta w Piotrkowie.
Inicjatywa Piotrkowska o Słoneczku
Przedstawiciele stowarzyszenia Inicjatywa Piotrkowska 2022 zwracają uwagę na mankamenty miejskiego kąpieliska. W piątek zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie.
Nowa siła polityczna w Piotrkowie?
Stowarzyszenie 'Inicjatywa Piotrkowska 22' zostało zarejestrowane we wtorek w Urzędzie Miasta. Jak podkreślają założyciele, ma to być grupa aktywnych mieszkańców, którzy chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami i wiedzą. Na jej czele stanęli Jacek Sokalski, Paweł Ciszewski i Ewa Cłapa.
UJK zaprasza na wykład otwarty ze zdobywcą Mount Everestu Piotrem Cieszewskim
Już w najbliższy czwartek, 14 marca, w auli piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odbędzie się wykład otwarty ze zdobywcą Mount Everestu, ambasadorem akcji Szlachetna Paczka, maratończykiem i taternikiem Piotrem Cieszewskim. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 10.00.
„Arciszewski” na zdjęciach
160 fotografii z ubiegłorocznego widowiska historycznego KMICIC EUROPY CZYLI SĄD NAD KRZYSZTOFEM ARCISZEWSKIM można oglądać w piotrkowskim Muzeum. Wczoraj w Zamku Królewskim odbył się wernisaż wystawy nawiązującej do przedstawienia. Jej organizatorem jest Towarzystwo Fotograficzne F CZTERY.
Arciszewski skazany w Piotrkowie
Około dwóch tysięcy osób obserwowało na piotrkowskim Rynku Trybunalskim widowisko historyczne „Kmicic Europy. Sąd nad Krzysztofem Arciszewskim”. Była to druga inscenizacja nawiązująca do bogatej historii miasta. W 2007 roku na placu Pofranciszkańskim odbył się „Ostatni Sejm w Piotrkowie. Przyjazd króla Zygmunta Augusta”.
Piotrków. Widowisko KMICIC EUROPY
Trwają ostatnie przygotowania do Widowiska Historycznego KMICIC EUROPY, SĄD NAD KRZYSZTOFEM ARCISZEWSKIM. O 16:00 w Rynku Trybunalskim będzie można poczuć XVII-wieczny klimat.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat