Stowarzyszenie Inicjatywa Piotrkowska '22 chce odwołania prezesa Elektrociepłowni Piotrków Marka Krawczyńskiego. W piątek złożyli w tej sprawie petycję do Urzędu Miasta w Piotrkowie.
Stowarzyszenie Inicjatywa Piotrkowska '22 apeluje o ponowne przeliczenie i obniżenie planowanej stawki za dostarczanie ciepła w Piotrkowie. Jego przedstawiciele złożyli w tej sprawie petycję do prezydenta miasta.
Przedstawiciele stowarzyszenia Inicjatywa Piotrkowska 2022 zwracają uwagę na mankamenty miejskiego kąpieliska. W piątek zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie.
Stowarzyszenie 'Inicjatywa Piotrkowska 22' zostało zarejestrowane we wtorek w Urzędzie Miasta. Jak podkreślają założyciele, ma to być grupa aktywnych mieszkańców, którzy chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami i wiedzą. Na jej czele stanęli Jacek Sokalski, Paweł Ciszewski i Ewa Cłapa.
Piotrkowianin Jacek Sokalski pokieruje Miejskim Domem Kultury w Przedborzu - informuje Gazeta Radomszczańska. Dotychczasowa dyrektor placówki, Dominika Świech, złożyła rezygnację.
Rozmowa z Jackiem Sokalskim, dyrektorem Łódzkiego Domu Kultury.
- Mnóstwo konferencji prasowych, spotkań, intensywna kampania wyborcza, wystawienie kandydata na prezydenta i co? Nazwa pojawia się tylko na lokalu, w którym jest pusto i głucho. A mieli prężnie działać nawet po wyborach. Czy wiecie co się dzieje z „Tak dla Piotrkowa”? – pyta nasz Czytelnik.
Fragment chodnika w pobliżu skrzyżowania ulic Daniłowskiego i Szkolnej w Piotrkowie od kilku lat jest w fatalnym stanie. Komitet "Tak dla Piotrkowa" zorganizował konferencję, podczas której kandydaci omawiali stan chodników w mieście.
Tuż przy pl. Kościuszki na skrzyżowaniu z ul. Sieradzką w piątek zawisł duży baner wyborczy Tomasza Sokalskiego, kandydata na prezydenta miasta z ramienia KWW Tak dla Piotrkowa. Członkowie sztabu wyborczego urzędującego prezydenta Krzysztofa Chojniaka postanowili jednak obrócić tę sytuację na swoją korzyść.
Mimo zmiany systemu polityczno - gospodarczego 1 maja nadal w Polsce jest świętem państwowym. W okresie PRL organizowano wielotysięczne pochody, w których uczestniczyli pracownicy, uczniowie, spotowcy, działacze kultury, a przede wszystkim członkowie PZPR i partii satelickich takich jak ZSL, SD.