Punktualnie w południe w piątek w Urzędzie Miasta odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta poświęcona modernizacji ulicy Moryca. Było dużo wzajemnych oskarżeń o kłamstwa i niedopowiedzenia, ale usłyszeliśmy też kilka konkretów.
Marne widowisko, chaos i bałagan - tak w skrócie można opisać wtorkową nadzwyczajną sesję Rady Miasta w Piotrkowie, która trwała prawie 6 godzin. Dotyczyła ona podwyżek za ciepło systemowe. Miejscy radni zakończyli obrady po godzinie 23.00. Uczestniczyli w nich także mieszkańcy, którzy domagają się obniżek.
Podwyżki cen za ciepło w Piotrkowie wciąż budzą bardzo wiele emocji. We wtorek radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali pod Urzędem Miasta konferencję prasową w tej sprawie. Chcą zwołania sesji nadzwyczajnej i zaproszenia na nią mieszkańców.
Na piątek (3 września), przewodniczący Marian Błaszczyński zwołał XLII sesję Rady Miasta. Radni mają przegłosować m. in. zmiany w budżecie miasta na 2021 rok. Sesja ponownie odbędzie się w trybie korespondencyjnym, a jej transmisja rozpocznie się o godzinie 12:00.
Miejscy radni zdecydowali podczas specjalnie zwołanej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta o zaskarżeniu przez Miasto rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody łódzkiego, które unieważniało fragment jednej z wcześniejszych uchwał RM, dotyczącą reorganizacji targowiska miejskiego przy ul. Targowej.
Za nami nadzwyczajna sesja Rady Miasta, zwołana na wniosek sześciu opozycyjnych radnych. Rozmawiano przede wszystkim o niezadowalającej - zdaniem radnych - organizacji obchodów 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego i poziomie imprez im towarzyszących; zaproponowano także zwołanie uroczystej sesji, odprawienie mszy dziękczynnej, historyczny pochód ulicami miasta, wybicie pamiątkowej monety, odsłonięcie tablicy na 800-lecie czy wydanie naukowych publikacji. Pomysłu nie udało się przegłosować.
Piotrkowscy radni spotkali się w sobotę wieczorem podczas nadzwyczajnej sesji, żeby ponownie dyskutować na temat piotrkowskiej służby zdrowia, radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości, chcieli, aby przyjąć stanowisko dotyczące m.in. przejęcia przez samorząd gminny Przychodni nr 5 przy ul. Dmowskiego 47, większość była jednak przeciwko. Podczas dyskusji okazało się, że dyrektor Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej wypowiedziała miastu umowę użyczenia budynku przy Dmowskiego.
Temat służby zdrowia w naszym mieście to niekończąca się opowieść. W imieniu klubu radnych PiS Piotr Gajda złożył podczas środowej sesji Rady Miasta wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej w tej sprawie.
W poniedziałek o godz. 8.00 rozpocznie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Piotrkowa.
Siedmioro radnych złożyło wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Ta powinna zostać zwołana w ciągu 7 dni. Dziś podczas konferencji prasowej wiceprzewodniczący Rady Mariusz Staszek poinformował wnioskodawców i media, że sesji zwoływać nie zamierza. Dlaczego?