Artykuły do tagu: energia

Dlaczego warto zainteresować się instalacją fotowoltaiczną?
Termin ten stał się niezwykle popularny w ostatnich latach za sprawą dwóch kwestii. Pierwszą są stale rosnące rachunki za energię elektryczną. Drugą szeroko rozumiana ekologia i przyszłość naszej planety. Źródła czystej energii, czyli wiatr, słońce i woda już wiele lat temu zwróciły uwagę zarówno ekologów, jak i przedsiębiorców. Możliwość wykorzystania energii promieniowania słonecznego dało początek instalacji fotowoltaicznej.
Skąd tak drastyczny wzrost cen ciepła w Piotrkowie?
Nasi czytelnicy alarmują, że na terenie Spółdzielni im. J. Słowackiego pojawiły się ogłoszenia, z których można dowiedzieć się o wzroście ceny zakupy energii cieplnej dla odbiorców indywidualnych nawet o blisko 35%. Nowe stawki mają obowiązywać od 1 września. O sprawę zapytaliśmy Marka Krawczyńskiego, prezesa spółki Elektrociepłownia Piotrków i jak się okazuje znacznie wyższych cen ciepła mogą spodziewać się odbiorcy w całym mieście.
Przecinka między Kołem a Przygłowem
Ciężki sprzęt, rębaki, spychacze i piły - taki widok od kilku dni obserwują kierowcy jadący drogą łączącą Koło z Przygłowem w gminie Sulejów. Czy to prace związane z poszerzeniem jezdni?
20 tys. odbiorców z regionu piotrkowskiego było bez prądu w wyniku uszkodzeń sieci energetycznej
Gwałtowne burze, jakie przeszły w środę oraz w nocy z 14 na 15 lipca nad terenem działania łódzkiego oddziału PGE Dystrybucja spowodowały poważne uszkodzenia w sieci elektroenergetycznej w całym województwie. W Piotrkowie bez prądu pozostawało nawet 20 tys. odbiorców. Brygady techniczne PGE prowadzą intensywne prace naprawcze i sieć energetyczna wraca do pełnej sprawności.
Awarie linii energetycznych w regionie. Tysiące osób bez prądu
Dziesiątki tysięcy osób nadal pozostają bez prądu. To skutki nawałnicy, jaka przeszła przez powiat piotrkowski. Przywracanie energii może zająć jeszcze kilka godzin.
Uchronili młode bociany od śmierci
Od porażenia prądem na napowietrznych stacjach transformatorowych i liniach wysokiego napięcia ginie corocznie wiele, przeważnie młodych bocianów. Jednym z takich groźnych miejsc, była stacja transformatorowa położona w Woli Niechcickiej Starej (gm. Rozprza). Dzięki współpracy lokalnej społeczności z przedstawicielami PGE ta stacja nie zagraża już życiu ptaków.
Poważna awaria elektrowni Bełchatów. Działa już większość bloków [Aktualizacja]
To pierwsza w dziejach tak duża i rozległa awaria w bełchatowskiej elektrowni. Nie działało aż 10 z 11 bloków, a w krajowej sieci energetycznej brakowało aż 3900 MW. Obecnie sytuacja się stabilizuje i uruchomiono już 9 spośród niedziałających bloków.
Zastosowania pneumatyczne w branży energetycznej
Nie jest tajemnicą, że branża energetyczna od lat jest podstawą do rozwoju gospodarczego oraz społecznego krajów na świecie. Energia, która jest wytwarzana w tym sektorze jest nieodzowną częścią procesów przemysłowych i ogromnie wpływa na postęp oraz innowacje. Źródła pozyskiwania energii są bardzo zdywersyfikowane, co przekłada się na zastosowanie specjalistycznych narzędzi oraz maszyn, które cechują się nie lada wytrzymałością.
Rachunki za prąd niższe o 90%! Jak to możliwe?
Całą wypowiedź można sprowadzić do dwóch słów: instalacja fotowoltaiczna. Obecnie to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością wśród gospodarstw domowych i przedsiębiorców. Sprawdźmy dlaczego.
Zakład Linde Gaz Polska zasilany zieloną energią
Linde Gaz Polska w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych został pierwszym w Polsce certyfikowanym zakładem produkującym gazy powietrzne przy wykorzystaniu energii pochodzącej w 100 procentach ze źródeł odnawialnych (OZE). Proces certyfikacji został przeprowadzony przez prestiżową jednostkę certyfikującą TÜV SÜD.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat