Artykuły do tagu: energia

Jak działa rozliczanie energii z  Fotowoltaiką od Orange Energia?
Standardowy, opisany w ustawie OZE, model rozliczania energii z fotowoltaiki, czyli tak zwany net-billing, często może nie być korzystny dla właściciela domowej instalacji PV. Na rynku są jednak dostępne również inne możliwości – takie jak choćby oferta Orange Energia Net-billing 1:1. Sprawdź, jak działa to rozwiązanie i dlaczego warto postawić na Fotowoltaikę od Orange Energia.
Inwestycje PGE w sieci dystrybucyjne wzmacniają bezpieczeństwo dostaw energii
Zapewnianie bezpieczeństwa energetycznego kraju oznacza inwestycje nie tylko w nowe moce, ale również w sieci dystrybucyjne. PGE konsekwentnie inwestuje w infrastrukturę elektroenergetyczną. Nowe moce przyłączeniowe zwiększają szansę na przyciągnięcie nowych inwestorów oraz na rozwój lokalnej przedsiębiorczości i usług.
Energia dla Wsi - nabór wniosków trwa
Wciąż można składać wnioski o dofinasowanie z programu Energia dla Wsi. Celem tego projektu jest zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii na terenach wiejskich.
Duża awaria energetyczna w Piotrkowie [AKTUALIZACJA]
Do poważnej awarii energetycznej doszło w piątek przed południem w Piotrkowie. Bez prądu było bardzo wiele ulic na terenie miasta. Awaria została już usunięta.
Wyłączą prąd. Sprawdź gdzie
Przedstawiciele PGE Dystrybucja poinformowali, że w powiecie piotrkowskim należy spodziewać się czasowych wyłączeń prądu. Na utrudnienia muszą się przygotować m.in. mieszkańcy gminy Sulejów czy Czarnocin.
Ambasador USA w Polsce odwiedził gminę Wolbórz
Mark Brzezinski, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce odwiedził w czwartek gminę Wolbórz. Tematem spotkania była tzw. zielona energia i wizyta na farmie wiatrowej "Piotrków" ulokowanej nieopodal drogi ekspresowej S8, między Piotrkowem a Wolborzem.
„Stop manipulacji!” - PGE startuje z kampanią informacyjną dotyczącą cen energii
PGE Polska Grupa Energetyczna startuje z kampanią informacyjną pt. „Stop manipulacji!”, której celem jest zwiększenie wiedzy Polaków na temat kształtowania cen energii. Jest to reakcja na działania dezinformacyjne kwestionujące realnie niskie koszty energii elektrycznej w Polsce. Obecnie Polacy korzystają z jednych z najniższych cen prądu w Europie. Przed wysokimi cenami prądu najsilniej chronione są polskie gospodarstwa domowe, które dzięki wprowadzeniu rządowej Tarczy Solidarnościowej, płacą rachunki za energię na poziomie z ubiegłego roku.
Wyłączą prąd w Piotrkowie i regionie
PGE Dystrybucja informuje o kolejnych planowanych wyłączeniach prądu. Bez energii elektrycznej w najbliższych dniach będą sobie musieli poradzić m.in. mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego i gminy Rozprza. Problemy pojawią się jednak także w kilku innych gminach.
Stawiają na fotowoltaikę
Gmina Aleksandrów chce być coraz bardziej proekologiczna. Dlatego cały czas inwestuje w odnawialne źródła energii. Ostatnim działaniem w tym kierunku jest realizacja projektu: "Czysta Energia w gminie Aleksandrów dzięki instalacji Odnawialnych Źródeł Energii". Urzędnicy pozyskali na niego dofinansowanie m.in. z Urzędu Marszałkowskiego.
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. współtworzy Centralną Dolinę Wodorową
17 lipca 2023 Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. razem z 26 innymi podmiotami podpisała list intencyjny na rzecz utworzenia Centralnej Doliny Wodorowej im. Braci Łaszczyńskich. Dolina będzie funkcjonować na obszarze trzech województw: łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Podpisaniu listu intencyjnego towarzyszyli minister Anna Moskwa i wiceminister Ireneusz Zyska.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat