Niezwykle interesująco zapowiada się organizowany przez piotrkowski OSiR letni festyn. Oprócz tradycyjnych zabaw i pokazów odbędzie się pierwszy w historii miasta mecz piłkarski, w którym zmierzą się Reprezentacja Amatorskiej Ligi Piłkarskiej z Reprezentacją Piotrkowa. Imprezie przyświeca szczytny cel.
Raiffeisen Digital Bank (jako marka Raiffeisen Centrobank AG; RCB) kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, szukających wygodnej i przejrzystej formy finansowania. Pierwszym produktem dostępnym w Polsce jest pożyczka gotówkowa, oparta na w pełni mobilnym procesie wnioskowania. Już wkrótce Raiffeisen Digital Bank, będący marką RCB, zaproponuje kolejne usługi finansowe w Polsce.
Przed nami ostatni już w tym roku koncert Letniego Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej. Wystąpi, w muzycznym projekcie pt. Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego, Olga Bończyk. Akompaniował jej będzie honorowy Obywatel Gminy Wolbórz, Robert Grudzień, dyrektor festiwalu.
4-8 sierpnia w sopockim Teatrze Atelier odbył się drugi etap konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". Zwycięzcą został Krzysztof Stępień. Jego interpretacja przeboju Osieckiej "Wariatka tańczy" zaśpiewana tylko przy akompaniamencie gitary, została zgodnie uznana za najlepszą przez jury oraz publiczność. Krzysztof Stępień jest absolwentem piotrkowskiej Państwowej Szkoły Muzycznej i II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie.
Choć chętnych było wielu to tylko 23 osoby mogły rywalizować w sobotnim konkursie sportowym jaki odbył się na placu przy Rzecznej w Piotrkowie. Dzieci i młodzież rywalizowali w kilku ciekawych konkurencjach. Organizatorem konkursu była Rada Osiedla „Szczekanica”.
Czas urlopowy w pełni. Mieszkańcy naszego regionu wciąż planują wakacyjne wyjazdy. Policja przestrzega przed fałszywymi ofertami noclegowymi w internecie. Funkcjonariusze radzą, aby dokładnie sprawdzać i weryfikować przed rezerwacją oferty noclegowe, aby nie paść ofiarą oszustw.
Zabawa, integracja, wspólne działanie – a to wszystko dzięki piknikowi rodzinnemu, który w Borowej (gm. Wola Krzysztoporska) zorganizowało tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich wraz z sołtysem wsi.
Za nami na Międzynarodowy Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Utalentowana młodzież z Polski i Hiszpanii rozwijała w Kielcach swoje talenty, głównie taneczne i wokalne. Na warsztatach prowadzonych przez znakomitych pedagogów uczelni i szkół baletowych z Polski uczestnicy intensywnie pracowali nad techniką i przygotowywali się do finałowego koncertu.
W Parzniewiczkach odbył się piknik rodzinny, podczas którego uroczystym przecięciem wstęgi rozpoczęto korzystanie z działki sołeckiej.
Ponad 100 osób wzięło udział w konferencji „Praca i życie codzienne na terenie Środkowego Nadpilicza”, która odbyła się w sobotę 17 lipca br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dąbrowie nad Czarną. Przy okazji eksponowana była także wystawa „Gmina Aleksandrów w obiektywie”.