RePlan przeprowadzi osoby chcące rozwiązać swoje problemy z kredytem frankowym przez proces analiz, składania wniosków, ugody z bankiem, ewentualnej rozprawy, aż do zwycięstwa.
W 2022 roku do sądów wpłynęło już blisko 10 tys. spraw frankowych. Według statystyk, ponad 90 proc. takich postępowań kończy się wygraną kredytobiorcy.
Sposobem wywierania presji na frankowiczów są pozwy o wynagrodzenie za korzystanie z cudzego kapitału. Dodatkowo banki przedłużają postępowania sądowe, składając wiele wniosków dowodowych, aby konsument, który z reguły jest pierwszy raz w życiu w sądzie, zniechęcił się do prowadzenia sprawy.
W sądach pierwszej instancji jest ok. 70 tys. pozwów w sprawach frankowych, w drugiej - ok. 4 tys. – poinformował Rzecznik Finansowy podsumowując 2021 rok. Frankowicze masowo ruszyli do sądów sprowokowani nieuczciwymi zapisami w umowach kredytowych z bankami.
„Ceny, opłaty poszły ostatnio w górę. Spłata kredytu frankowego staje się dla mnie problemem” - opowiada pani Paulina, która zaciągnęła takie zobowiązanie w 2008 roku. Zamierza w tej sprawie wystąpić do sądu. Podobnie planuje blisko 40 proc. polskich frankowiczów - wynika z badania UCE Research i SYNO Poland.
„Kiedy poszłam na spotkanie w sprawie kredytu hipotecznego nawet nie przedstawiono mi opcji złotówkowej. Rekomendowano mi za to wyłącznie kredyty frankowe” - mówi pani Paulina, która w 2008 roku kupiła mieszkanie, zaciągając pożyczkę na 320 tys. zł. Dziś ma do spłaty jeszcze blisko 440 tys.
30 października wtyczka LoanByLink - Proste Raty osiągnęła pułap 1000 integracji z partnerami, różnych branż zainteresowanych udostępnieniem swoich usług w formie ratalnej.
W App Store oraz Google Play dostępna jest już aplikacja Raiffeisen Digital Bank (marka Raiffeisen Centrobank AG), za pomocą której klienci indywidualni mogą skorzystać z wygodnej i przejrzystej formy finansowania. Wnioskować można o pożyczkę do 100 tysięcy złotych i rozłożenie jej na 60 rat z RRSO 7,44% - bez prowizji, całkowicie online.
Pożyczka ratalna dla zadłużonych to oferta stworzona przez pozabankowe firmy pożyczkowe. Do kogo pożyczkodawcy kierują pożyczki na raty dla zadłużonych i kogo uznają za potencjalnego klienta? Czy jest to dobra i opłacalna oferta? Sprawdź gdzie szukać takiej propozycji i czym różni się od zwykłej pożyczki pozabankowej online!
Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego posiada w swojej ofercie pożyczkę płynnościową dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających na terenie powiatu piotrkowskiego. Jest ona dedykowana firmom, które doświadczyły negatywnych skutków pandemii COVID-19. Do jej otrzymania nie jest wymagany wkład własny.