Reklama

Artykuły do tagu: prawo

Wprowadzenie zmian w statucie
Zmiany w statucie przedszkola publicznego. Czy nieaktualne treści w statucie powinny być przekreślone a obok wpisane nowe treści z datą uchwały? Czy może powinno się ze statutu nieaktualne treści usunąć i wpisać tylko nowe? nie zmieniając oczywiście numeracji. Co to znaczy tekst ujednolicony?
Z kredytem frankowym warto iść do sądu
W 2022 roku do sądów wpłynęło już blisko 10 tys. spraw frankowych. Według statystyk, ponad 90 proc. takich postępowań kończy się wygraną kredytobiorcy.
Co to jest klauzula wykonalności?
Klauzula wykonalności w potocznym rozumieniu jest środkiem, który pozwala na odzyskanie wierzytelności na drodze komorniczej. To potężny oręż w ręku wierzyciela, z którego może, ale nie musi skorzystać. Czym więc jest klauzula wykonalności? I w jakiej sytuacji mamy z nią do czynienia?
137 km na godzinę na Sulejowskiej w Piotrkowie
O 87 km na godzinę przekroczył prędkość motocyklista, który w niedzielę w godzinach popołudniowych pędził ul. Sulejowską w Piotrkowie.
Prawosławni modlili się o pokój dla Ukrainy
Prawosławni mieszkańcy Piotrkowa modlili się w niedzielę (27.02) o zachowanie pokoju na Ukrainie i na całym świecie. W liturgii w piotrkowskiej cerkwi wzięło udział kilkadziesiąt osób.
Mandat i zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości
93 km na godzinę w terenie zabudowanym - tyle pędził kierowca mitsubishi zatrzymany przez piotrkowskich policjantów w środowy wieczór. Szybka jazda kosztowała go tysiąc złotych mandatu, a to nie koniec złych informacji.
Prawosławni z Piotrkowa świętują Boże Narodzenie
7 stycznia Boże Narodzenie obchodzone jest w kościele prawosławnym. Przyjście Chrystusa na świat wierni tego kościoła świętują także w Piotrkowie.
Nieodpłatna pomoc prawna
W województwie łódzkim możesz skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej. System nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego i mediacji dofinansowany jest przez rząd. Kwota na realizację tego zadania w województwie łódzkim wynosi 6 800 000 zł. Kwota dotacji na realizację zadania w powiecie piotrkowskim wynosi 264 000 zł.
Prawie tysiąc kontroli wykonali policjanci z Łódzkiego
Policjanci z wydziałów ruchu drogowego komend wojewódzkiej, miejskich i powiatowych podsumowali przeprowadzoną na drogach województwa łódzkiego akcję „Prędkość”. Kontrole prowadzone były w celu poprawienia bezpieczeństwa poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze prowadzili skoordynowane działania 10, 11 oraz 14 listopada 2021 roku.
Projekt: w definicji przemocy, obok fizycznej, psychicznej i seksualnej, pojawi się także ekonomiczna
W ustawowej definicji przemocy, obok fizycznej, psychicznej i seksualnej, pojawi się także przemoc ekonomiczna – przewiduje przygotowany przez ministerstwo rodziny projekt zmian w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Zaproponowano też zmianę określenia "przemoc w rodzinie" na "przemoc domowa".
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat