Artykuły do tagu: zwrot

W jakich sytuacjach ZUS zażąda zwrotu świadczenia?
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wzywa do zwrotu świadczenia tylko w wyjątkowych sytuacjach, np. kiedy jest ono wypłacane na podstawie fałszywych dokumentów lub zeznań - wskazuje rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.
Płaciłeś aplikacją za parkowanie? Odzyskaj zgromadzone pieniądze
W Piotrkowie od nowego roku zmienił się operator strefy płatnego parkowania, zmienia się także aplikacja za pomocą której można zapłacić za parkowanie.
UFG: 85 mln zł zwrócono turystom za imprezy odwołane z powodu pandemii
Wypłaty z Turystycznego Funduszu Zwrotów za odwołane z powodu epidemii wycieczki przekroczyły 85 mln zł - poinformował PAP Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Fundusz szacuje, że w najbliższych dniach wypłaty przekroczą 90 mln zł, a do końca roku ok. 120 mln zł.
Stopa radości lub smutku
Stopa zwrotu może być odbierana przez inwestora przynajmniej dwojako. Wszystko zależy od tego - czy będzie dodatnia, czy ujemna. Jeśli dodatnia, to nasz portfel będzie zasobniejszy. Jeśli ujemna, to musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wzrosty.
Jak przyspieszyć zwrot podatku?
Zwrot z podatku jest jedną z najprzyjemniejszych informacji, jakie można otrzymać od organu skarbowego. To często zastrzyk niespodziewanej, dodatkowej gotówki. Odpowiedzialny podatnik zdaje sobie jednak sprawę, że zwroty realizowane są na podstawie ściśle określonych reguł prawnych i podatkowych – i w praktyce nie są żadnym prezentem od skarbówki, tylko zwrotem nadpłaconych wcześniej podatków. W dużym uproszczeniu, organy oddają po prostu podatnikowi to, co wpłacił za dużo w trakcie roku podatkowego. Części osób bardzo zależy na odzyskaniu swoich pieniędzy jak najszybciej – są na to odpowiednie, legalne sposoby.
Co zrobić z nietrafionym prezentem?
Święta Bożego Narodzenia - zwłaszcza najmłodszym - kojarzą się przede wszystkim z prezentami. Nie wszystkie jednak trafiają w nasz gust. Co zrobić z upominkiem, który nam się nie spodoba, ma zły rozmiar lub jakieś wady?
Czy zwrot towaru kupionego przez internet jest możliwy?
W obecnych czasach bardzo często robi się zakupy przez internet, bez wychodzenia z domu. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na to, by spędzić kilka godzin w centrum handlowym, również z pewnością wybierzesz sklep online. To doskonały sposób na to, by szybko znaleźć ubranie o kroju, jaki ci odpowiada, czy książkę w lepszej cenie.
Nietrafiony prezent? Rzecznik konsumentów radzi
Boże Narodzenie coraz bliżej, już za chwilę zacznie się szał kupowania świątecznych prezentów. Te często bywają nietrafione. Czy można oddać towar do sklepu jako przyczynę podając jedynie, że „mamie nie spodobał się… na przykład sweter (a nie daj Boże, telewizor plazmowy...)”?
Tomaszów odda Urzędowi Marszałkowskiemu 50 tysięcy złotych. Podczas sesji nadzwyczajnej radni podjęli odpowiednią uchwałę. Dokonanie zmiany wynika z zaleceń pokontrolnych Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.
Tego towaru nie można oddać
Pewnie wielu z nas zdarzyło się dokonać nieudanego zakupu. Daliśmy się naciągnąć promocyjnym chwytom, z pośpiechu nie przymierzyliśmy jakiegoś ubrania bądź w dopiero w domu stwierdziliśmy, że jednak ten kolor butów nam się nie podoba. Co wtedy? Biegiem do sklepu, żeby oddać towar...

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat