Reklama

Artykuły do tagu: finanse

Naturalnie, jak najczęściej, normalnie – tak najlepiej rozmawiać z dziećmi o pieniądzach
• Rozmowy z dziećmi o pieniądzach są ważne i potrzebne. Tymczasem co 10. rodzic w ogóle nie porusza z dziećmi tematu finansów.

• Rodzice potrzebują wiedzy i narzędzi edukacyjnych z zakresu finansów – tak wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Santander Bank Polska, w ramach projektu Finansiaki.

• By podpowiedzieć rodzicom, jak wprowadzać dzieci w świat finansów, przygotowany został program edukacji ekonomicznej Finansiaki oraz webinar.
Na co trzeba uważać zakładając konto bankowe?
Konto z dostępem do Internetu jest powszechną formą zarządzania swoimi finansami. Zazwyczaj wygodny dostęp przekonuje do siebie kolejnych użytkowników, którzy nie wyobrażają już sobie bankowości w modelu tradycyjnym. Wizyty w placówkach banku ograniczają się już w zasadzie do konieczności. Znaczną część spraw można bowiem rozwiązać on-line. Niekiedy jednak klienci narzekają na negatywne elementy związane z założeniem konta w tej formie. Na co zwrócić szczególną uwagę?
Ceny kryptowalut ochroną przed inflacją?
W czasie, kiedy dotyka nas szalejąca inflacja, osiągająca oficjalnie kilkanaście procent, szukamy możliwości zainwestowania naszych oszczędności w taki sposób, żeby ich moc nabywcza przynajmniej nie spadła. Lokaty, czy konta oszczędnościowe, które są miejscem lokowania walut fiat, nie dają takiej możliwości już od dłuższego czasu, stąd coraz częściej zwracamy się w stronę nowocześniejszych instrumentów finansowych, jakimi są kryptowaluty. W tym artykule zajmiemy się kwestiami ich kursów, instrumentami rynku OTC, a także opowiemy o łatwym sposobie na rozpoczęcie naszej przygody z kryptowalutami.
Kryptowaluty - na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem inwestycji?
Eksperci i specjaliści z dziedziny bankowości wciąż nie są w stanie ocenić, czy inwestowanie w kryptowaluty jest rozsądne. Jednak ci entuzjaści, którzy wierzą, że bitcoin będzie rósł w przyszłości, już teraz czerpią zyski. Wykorzystanie waluty nabiera tempa ze względu na dużą liczbę użytecznych sposobów jej zastosowania. Rośnie liczba użytkowników, którzy połączyli swoją działalność z bitcoinem.
Wyniki finansowe Nest Banku
Nest Bank wypracował zysk za 2021 rok w wysokości 4 mln złotych netto. Grupa Nest Bank S.A., w której skład wchodzi bank oraz spółka faktoringowa Faktoria, również wypracowała w 2021 roku zysk – w wysokości 2,1 mln zł.
Czy pożyczka to dobre rozwiązanie problemów finansowych?
Nagłe wydatki związane z naprawą samochodu, leczenie zwierzaka w klinice weterynaryjnej, albo wysokie kwoty rat zaciągniętych wcześniej kredytów – do problemów finansowych mogą doprowadzić różne sytuacje. Kiedy już się pojawią, nie warto panikować. Najpierw należy zrezygnować ze zbędnych wydatków i, jeśli to tylko możliwe, wygenerować dodatkowe dochody. Wsparciem może także okazać się pożyczka, jednak jak wpisać ją we własny budżet, aby nie stała się ona kolejnym obciążeniem?
PIT 36 nie tylko dla przedsiębiorców
Dla przedsiębiorców pierwszy kwartał roku to czas podsumowania, którego efektem jest roczne zeznanie podatkowe PIT 36. Przygotowanie do jego sporządzenia nie musi zająć dużo czasu - wystarczy zaopatrzyć się w dobry program PIT i wygospodarować kilkanaście minut wolnego czasu.
ABC daniny solidarnościowej
Zwana trzecim progiem podatkowym, podatkiem od bogactwa czy podatkiem klas wyższych – wszystkie te określenia potoczne odnoszą się do tak zwanej daniny solidarnościowej. Czym jest tak naprawdę wprowadzona od stycznia 2019 nowość? Czym charakteryzuje się danina solidarnościowa? Jakiej wysokości i kto powinien się spodziewać obowiązku jej zapłaty?
Kredyt frankowy był najkorzystniejszą opcją bez dwóch zdań (w 2008 roku)
„Kiedy poszłam na spotkanie w sprawie kredytu hipotecznego nawet nie przedstawiono mi opcji złotówkowej. Rekomendowano mi za to wyłącznie kredyty frankowe” - mówi pani Paulina, która w 2008 roku kupiła mieszkanie, zaciągając pożyczkę na 320 tys. zł. Dziś ma do spłaty jeszcze blisko 440 tys.
Kiedy wymagana jest zgoda współmałżonka na kredyt?
Wspólnota majątkowa to zobowiązania obojga partnerów. Dzielą oni po równo wszystkie zobowiązania i finanse. Mają równe prawo do zarządzania swoim majątkiem, jednak w równym stopniu są za niego odpowiedzialni. Dlatego, gdy jedna ze stron chce zaciągnąć kredyt, a druga się na to nie zgadza, powstaje pytanie — czy wymagana jest zgoda na kredyt od współmałżonka?
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat