Artykuły do tagu: Pożyczka

Czy dostanę pożyczkę jeśli jestem w BIK lub KRD?
Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy dostaniesz pożyczkę, jeśli jesteś w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) lub Krajowym Rejestrze Długów (KRD)? Te dwie instytucje odgrywają kluczową rolę w procesie decyzyjnym większości pożyczkodawców i banków. BIK i KRD gromadzą informacje o historii kredytowej osób fizycznych i firm, co pozwala potencjalnym wierzycielom ocenić ryzyko związane z udzieleniem kredytu lub pożyczki.
Polska firma ZwrotyBankowe.pl: szansa na anulowanie odsetek dla Polaków spłacających kredyty gotówkowe
Nie każdy ma możliwość lub chęć pożyczenia gotówki od rodziny. W takiej sytuacji zostaje oferta banku lub firmy pożyczkowej. Niestety, część kredytobiorców zaciągnęło kredyt gotówkowy ze zmienną stopą oprocentowania, a dziś WIBOR nie maleje, więc ich raty szybują. W lepszej sytuacji są klienci ze stałym oprocentowaniem, jednak i ci narzekają na obciążenie ratą kredytu przy rosnących kosztach życia. Czy jest jakiś ratunek? Na te problemy odpowiada oferta polskiej spółki ZwrotyBankowe.pl.
Konsultacje dla przedsiębiorców w Sulejowie
Mikro, mali i średni przedsiębiorcy, również ci, którzy w ciągu ostatnich 24 miesięcy założyli start-up, mogą skorzystać z pożyczki rozwojowej na wydatki inwestycyjne i obrotowe z puli Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Jak to zrobić? Tego można się będzie dowiedzieć podczas spotkania, które zaplanowano na środę (09.11.2022) w Sulejowie.
Frankowicze mogą znaleźć się w dobrych rękach
RePlan przeprowadzi osoby chcące rozwiązać swoje problemy z kredytem frankowym przez proces analiz, składania wniosków, ugody z bankiem, ewentualnej rozprawy, aż do zwycięstwa.
Z kredytem frankowym warto iść do sądu
W 2022 roku do sądów wpłynęło już blisko 10 tys. spraw frankowych. Według statystyk, ponad 90 proc. takich postępowań kończy się wygraną kredytobiorcy.
Frankowicze nie muszą obawiać się bankowych pozwów
Sposobem wywierania presji na frankowiczów są pozwy o wynagrodzenie za korzystanie z cudzego kapitału. Dodatkowo banki przedłużają postępowania sądowe, składając wiele wniosków dowodowych, aby konsument, który z reguły jest pierwszy raz w życiu w sądzie, zniechęcił się do prowadzenia sprawy.
Frankowicze ruszyli do sądów sprowokowani kosztami i niedozwolonymi zapisami umów
W sądach pierwszej instancji jest ok. 70 tys. pozwów w sprawach frankowych, w drugiej - ok. 4 tys. – poinformował Rzecznik Finansowy podsumowując 2021 rok. Frankowicze masowo ruszyli do sądów sprowokowani nieuczciwymi zapisami w umowach kredytowych z bankami.
Kredyty we franku coraz bardziej ciążą niektórym frankowiczom
„Ceny, opłaty poszły ostatnio w górę. Spłata kredytu frankowego staje się dla mnie problemem” - opowiada pani Paulina, która zaciągnęła takie zobowiązanie w 2008 roku. Zamierza w tej sprawie wystąpić do sądu. Podobnie planuje blisko 40 proc. polskich frankowiczów - wynika z badania UCE Research i SYNO Poland.
Kredyt frankowy był najkorzystniejszą opcją bez dwóch zdań (w 2008 roku)
„Kiedy poszłam na spotkanie w sprawie kredytu hipotecznego nawet nie przedstawiono mi opcji złotówkowej. Rekomendowano mi za to wyłącznie kredyty frankowe” - mówi pani Paulina, która w 2008 roku kupiła mieszkanie, zaciągając pożyczkę na 320 tys. zł. Dziś ma do spłaty jeszcze blisko 440 tys.
1000 aktywnych partnerów LoanByLink - Proste Raty
30 października wtyczka LoanByLink - Proste Raty osiągnęła pułap 1000 integracji z partnerami, różnych branż zainteresowanych udostępnieniem swoich usług w formie ratalnej.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat