Ceny prądu to efekt splotu nakładających się na siebie niekorzystnych czynników ekonomicznych i politycznych. Eksperci Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej twierdzą, że w dającej się przewidzieć przyszłości trudno się spodziewać powstrzymania wzrostu cen energii elektrycznej, nie mówiąc już o ich spadku. Racjonalnym rozwiązaniem jest więc oszczędne gospodarowanie energią tak, by obniżyć jej zużycie.
Jest drogo, a będzie jeszcze drożej – tak niestety wygląda rzeczywistość końca starego i początku nowego roku. Kolejne miesiące mogą upłynąć pod znakiem podwyżek. Pocieszający jest jednak fakt, że Polacy nie tracą nadziei. Prawie 3/4 z nas uważa, że będzie lepiej.
Przedstawiciele Konfederacji ostro skrytykowali projekt uchwały wprowadzający olbrzymie podwyżki dla prezydenta Piotrkowa oraz miejskich radnych. Dokument, nad którym Rada Miasta ma się pochylić podczas najbliższej sesji zakłada wzrost wynagrodzeń, sięgający nawet 150%. Podczas konferencji zwołanej przed piotrkowskim Urzędem Miasta skrytykowali m. in listowny tryb obradowania radnych i podkreślali, że nie widzą żadnych przesłanek uzasadniających tak diametralne zwiększenie uposażeń samorządowców.
Od 1 października gospodarstwa domowe korzystające z taryfy PGNiG Obrót Detaliczny zapłacą za gaz więcej o 7,4 proc. PGNiG poinformowało w czwartek, że Prezes URE zaakceptował wniosek o podwyżkę cen w taryfie.
Nawet o 35%, z początkiem września wzrosną ceny energii cieplnej dla odbiorców indywidualnych z Piotrkowa. Bezpośrednią przyczyną podwyżki są rosnące koszty zakupu uprawnień do emisji dwutlenku węgla przez Elektrociepłownię Piotrków, które z kolei wynikają z wieloletnich zaniedbań i zapóźnienia w modernizacji miejskiego systemu ciepłowniczego.
Nasi czytelnicy alarmują, że na terenie Spółdzielni im. J. Słowackiego pojawiły się ogłoszenia, z których można dowiedzieć się o wzroście ceny zakupy energii cieplnej dla odbiorców indywidualnych nawet o blisko 35%. Nowe stawki mają obowiązywać od 1 września. O sprawę zapytaliśmy Marka Krawczyńskiego, prezesa spółki Elektrociepłownia Piotrków i jak się okazuje znacznie wyższych cen ciepła mogą spodziewać się odbiorcy w całym mieście.
Do 15 września będzie przyjęte przez rząd rozporządzenie ws. minimalnego wynagrodzenia w 2022 r. i minimalnej stawki godzinowej - wynika z wykazu prac legislacyjnych RM. Minimalne wynagrodzenie ma wynieść 3 tys. zł, a minimalna stawka godzinowa - 19,60 zł.
Należy liczyć się ze wzrostem zachorowań na COVID-19 w Polsce. Pytanie brzmi nie czy, ale kiedy to się stanie – ocenił w rozmowie z PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Zaznaczył, że odpowiedzialny za to będzie wariant delta koronawirusa.
Wysokość składki OC uzależniona od liczby punktów karnych; kasowanie punktów po upływie 2 lat, a także zaostrzenie kar m.in. w przypadku prowadzenia auta po pijanemu - to tylko niektóre założenia zmian w zakresie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, które przyjęła we wtorek rada ministrów.
Płace Polaków będą rosły znacznie szybciej niż inflacja - powiedział w piątek prezes NBP Adam Glapiński. Dodał, że jeśliby nastąpił koniec pandemii, wzrost gospodarczy przekroczył rocznie 5 proc. i było pełne zatrudnienie w Polsce, RPP przymierzy się do normalizacji polityki pieniężnej.