Advertisement

Festiwalowe sukcesy piotrkowskich tancerek

ePiotrkow Czwartek, 16 grudnia 202131810
Nagroda Grand Prix oraz cztery pierwsze miejsca - to najważniejsze sukcesy Piotrkowskiej Fundacji Talentów, podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca i Sztuki Cyrkowej, który odbył się w Kielcach.

 

Festiwal organizowany był przez Stowarzyszenie Rozwoju Twórczości i Edukacji Artystycznej VIVERSO we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Kielcach. Wydarzenie składało się z dwóch części konkursowych: konkursu zespołów tanecznych oraz konkursu grup cyrkowych. Rywalizowało około 600 tancerzy i akrobatów. Piotrkowską Fundację Talentów reprezentowało 49 zawodników, w tym dwie grupy akrobatyczne, soliści i duety. Młodzi tancerze spisali się znakomicie. 

 

Nagrodę Grand Prix festiwalu zdobyły Alicja Wiśniewska i Gabriela Sztajnert, które rywalizowały w kategorii "duety żonglerka, ekwilibrystyka, inne formy". 

 

To nie jedyny sukcesów młodych tancerzy z Piotrkowa. W kategorii "akrobatyka i gimnastyka" najlepsze okazały się Juli Kabzińska i Andżelika Klauz, a tuż za ich plecami jury sklasyfikowało Darię Purkiewicz i Aleksandrę Balicką, z kolei w kategorii "solo ekwilibrystyka" wygrała Sandra Cieślak przed Anną Pabsiak. 

Piotrkowscy tancerze całkowicie zdominowali kategorię "duety żonglerka, ekwilibrystyka, inne formy". Najlepsze okazały się Alicja Wiśniewska i Gabriela Sztajnert, na drugim miejscu znalazły się Nadia Pisarek i Anastazja Włóka, a podium uzupełniły Julia Mądra i Hanna Świtała.

W rywalizacji zespołów w kategorii "akrobatyka i gimnastyka, inne formy" pierwsze miejsce zajęła Fabryka Cudów I, a drugie Fabryka Cudów III.

 


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat