Artykuły do tagu: radni

Rada Powiatu zdecydowała o kolejnych inwestycjach
Rada Powiatu Piotrkowskiego jednomyślnie przeznaczyła kolejne środki na inwestycje drogowe w powiecie. Planowane wydatki dotyczą m.in. modernizacji dróg Antonielów-Mierzyn, ul. Warszawskiej w Gorzkowicach, w Łęcznie, Tomawie, Gościmowicach i Kłudzicach. Umożliwi to rozstrzygnięcie przetargów i podpisanie umów z wykonawcami, o czym informował na ostatniej sesji Rady Powiatu starosta Piotr Wojtysiak.
Jak pracowali radni w 2023 roku? Sprawdziliśmy liczbę zapytań i interpelacji
190 interpelacji i zapytań złożyli piotrkowscy radni przez cały 2023 rok. Najwięcej z nich do władz miasta skierował Łukasz Janik. 13 radnych z 23-osobowego składu przez 12 miesięcy poprzedniego roku ani razu nie wykazało się taką aktywnością.
Ponad 20 milionów na inwestycje
Wolbórz ma budżet na 2024 rok. Wszyscy radni głosowali za uchwałą przygotowaną przez zespół Andrzeja Jarosa Burmistrza Wolborza.
Radni zdecydowali. Przyszłoroczny budżet przyjęty
Przy czternastu głosach za, ośmiu przeciw i jednym wstrzymującym piotrkowscy radni przyjęli budżet miasta na 2024 rok. Głosowanie w tej sprawie odbyło się na środowej sesji Rady Miasta.
Jak się ubrać na pieszą wycieczkę? Poradnik
Jednym ze sposobów na spędzenie czasu na świeżym powietrzu są piesze wędrówki. Taka wycieczka w wyżyny, czy góry poprawia kondycję organizmu, zwiększa wytrzymałość i wydolność sercowo naczyniową. Jak się ubrać na pokonywanie pieszo wiele kilometrów? Podpowiadamy!
Nietypowe prezenty dla piotrkowskich decydentów
Cysterna dla prezydenta, zegar dla przewodniczącego Rady Miasta oraz karykatura dla dyrektora Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta - takie prezenty podczas środowej sesji Rady Miasta w Piotrkowie wręczyli przedstawiciele grupy referendalnej oraz delegacja mieszkańców ulicy Moryca.
31.10.2023 08:17
Kolejny etap zakończony
Dobiegły końca prace związane z termomodernizacją poradni specjalistycznych Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim. To pierwszy z czterech budynków ukończony w ramach tego zadania.
Radni zdecydowali. Kolejny parking w Strefie Płatnego Parkowania
Piętnastoma głosami za i ośmioma przeciw piotrkowscy radni zdecydowali o poszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania o Aleje Armii Krajowej na odcinku od Słowackiego do Szkolnej.
Książka na weekend – co złego może się stać, gdy z nieba leje się żar?
Tradycyjnie już proponujemy trzy ciekawe pozycje książkowe, po które warto sięgnąć w wolnej chwili. Tym razem coś dla siebie znajdą i miłośnicy kryminału, ale też powieści obyczajowej oraz poradników. Jak zawsze, proponujemy gorące nowości wydawnicze.
Książka na weekend – jak bardzo miłość może zaślepić człowieka?
Zaślepieni miłością ludzie są w stanie wytrzymać i przetrwać wiele. Podobnie, jak bohaterka jednej z polecanych dziś książek. Ale w końcu i ona powie „dość”. Zestaw propozycji dopełnia obyczajowa historia osadzona w czasach powojennych oraz opowieść matki, zarazem poradnik dla rodziców – jak radzić sobie z depresją dziecka.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat