Advertisement

Artykuły do tagu: Terytorialsi

Terytorialsi szkolą się na poligonie
W marcu żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli szkolenie zintegrowane, które po raz pierwszy odbywa się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu. Dotychczas łódzcy Terytorialsi szkolili się na Ośrodkach Szkolenia Poligonowego w Wędrzynie i Toruniu.
Rok „Niezawodnej Pomocy” Terytorialsów
Mija rok od agresji rosyjskiej na Ukrainę, przed którą w Polsce szukało schronienia blisko 10 milionów Ukraińców. Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej na wniosek Wojewody Łódzkiego wspierali służby odpowiedzialne za przyjęcie uchodźców na terenie województwa łódzkiego.
Szturmowali, walczyli i przeszukiwali
W 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej zakończyła się kolejna edycja kursu walki w mieście. Przez kilka dni Terytorialsi szkolili się z technik poruszania się pomiędzy zabudowaniami w czasie wymiany ognia. Budowali też fortyfikacje i ćwiczyli ewakuację rannych. Zajęcia odbywały się przez całą dobę.
Terytorialsi na zgrupowaniu w Kotlinie Kłodzkiej
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z województwa łódzkiego szkolili się z wojskami operacyjnymi na zimowym zgrupowaniu Wojsk Rozpoznawczych i Walki Elektronicznej w Kotlinie Kłodzkiej. Szkolenie poligonowe zorganizowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Terytorialsi prowadzili obserwację, ćwiczyli przetrwanie w trudnych warunkach oraz doskonalili pracę w zespołach.
Takiego wydarzenia w Piotrkowie jeszcze nie było (ZDJĘCIA)
Przysięga żołnierzy WOT odbyła się w sobotę, 28 stycznia w Piotrkowie Trybunalskim. Była to pierwsza w tym roku przysięga ochotników 9ŁBOT, a zarazem pierwsza tego typu uroczystość w trybunalskim grodzie.
Rozwój i szkolenia łódzkich Terytorialsów w 2022 roku
2022 był kolejnym intensywnym rokiem działań dla 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Równolegle z działaniami przeciwkryzysowymi odbywały się szkolenia i powołania nowych ochotników do służby.
Przysięgli służyć wiernie Rzeczypospolitej
W miniony weekend na placu 11 Listopada w Łasku odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Złożyło ją 100 nowych Terytorialsów, którzy przez ostatnich 16 dni szkolili się w koszarach formowanego od sierpnia 93. batalionu lekkiej piechoty w Łasku.
Terytorialsi szkolą się nad zalewem Sulejowskim 
Żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej po raz kolejny realizowali szkolenie na wodach Zalewu Sulejowskiego. Tym razem doskonalili nabyte umiejętności w prowadzeniu działań ofensywnych w środowisku leśnym i wodnym.
Doskonalili taktykę i przeprawiali się przez Pilicę
Żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolą się taktycznie, a także w zakresie działań przeciwkryzysowych, topografii i strzelectwa. Terytorialsi z 91. batalionu lekkiej piechoty podczas ostatniej rotacji mieli do pokonania przeprawę wodną przez rzekę Pilicę.
Terytorialsi ćwiczyli na bezzałogowcach
Żołnierze Grupy Rozpoznania Obrazowego (GRO) 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej wykonywali loty Bezzałogowymi Statkami Powietrznymi (BSP) FlyEye. Ćwiczenia odbywały się wspólnie z wojskami operacyjnymi.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat