Advertisement

O zrewitalizowanych parkach na konferencji

Urząd Gminy Wola Krzysztoporska Wtorek, 30 listopada 2021196810
Roman Drozdek wystąpił jako jeden z prelegentów podczas konferencji poświęconej rewitalizacji parków przez samorządy. W trakcie wystąpienia wójt Woli Krzysztoporskiej mówił o pracach, jakie wykonano w dwóch parkach na terenie gminy.

Jak wyglądają zrewaloryzowane parki na terenie gminy Wola Krzysztoporska i jak udało się zdobyć środki na sfinansowanie prac? O tym wszystkim opowiedział wójt Woli Krzysztoporskiej Roman Drozdek podczas konferencji poświęconej działaniom samorządów na rzecz zachowania dziedzictwa przyrodniczego województwa Łódzkiego. 

 

Konferencja odbyła się w Uniejowie, a Wola Krzysztoporska była jedną z pięciu gmin, które wystąpił w roli ekspertów. Wójt Drozdek opowiedział i przedstawił dwa gminne parki – w Parzniewicach i Woli Krzysztoporskiej – którym w ostatnich latach, dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, udało się przywrócić dawną świetność.

 

Prezentacje samorządowców poprzedziły wystąpienia fachowców, którzy mówili m.in. o wsparciu dla jednostek samorządu terytorialnego na działania z zakresu zachowania dziedzictwa przyrodniczego i instrumentach prawnych ochrony parków zabytkowych w Polsce.


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gość1 ~Gość1 (Gość)02.12.2021 17:07

Dziękujemy Panie Wójcie za park w Parzniewicach.Jest Piękny.Szkoda tylko,że wieczorem nie da się do niego wejść bo poprostu jest w nim ciemno.Ktoś powyłączał w nim wszystkie latarnie.

00


brak wstydu ~brak wstydu (Gość)01.12.2021 06:02

Wstydu nie ma. Na ostatniej sesji wraz z radnymi (szczególnie aktywna radna z Gomulina) podnieśli sobie pensje o conajmniej 60 %. Tutaj kasa duża na parki. A za chwilę nam podwyżki podatków, opłat. A sorry już opłaty za śmieci poszły w górę.

40


szczepionek ~szczepionek (Gość)01.12.2021 20:54

dlaczego moje komentarze sa usuwane

00


Ho ho ~Ho ho (Gość)01.12.2021 13:12

A podwyzki ze ho ho....prezent na święta.

00


brawo woj ~brawo woj (Gość)30.11.2021 12:53

Nos wójt jest super. Tyle pienionchów dostoł. Un jest najlepsy dlo nos.

32


Wstydu nie mają ~Wstydu nie mają (Gość)30.11.2021 13:32

Radne se diety podnieśli o 100 %

70


Ryssieko ~Ryssieko (Gość)30.11.2021 12:27

Dobrze że przed tą prezentacją wystąpili fachowcy jak napisane.a nie polityk o parkach. Bo to tylko lans.

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat