Niewiele jest miast w Polsce, które mogą się pochwalić podobną starówką, jak Piotrków Trybunalski. Walory architektoniczne, zabudowa i historia dają znaczącą przewagę, a dowodem na prawdziwość takiego twierdzenia jest fakt, że gród nad Strawą był i jest chętnie wybierany przez filmowców. Na szczęście nie tylko, bo do Piotrkowa nadal przyjeżdża sporo turystów.
Trwające w Wolborzu badania archeologiczne pozwoliły odkryć zabudowę zamkową o powierzchni 1500 metrów kwadratowych. Prace od pół roku prowadzone są na prywatnych działkach mieszkańców, którzy wyrazili zgodę na wykopaliska.
Piotrkowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę forda, który w obszarze zabudowanym dozwoloną prędkość przekroczył o 73 km/h. Mężczyzna już wcześniej zatrzymywany był za przekroczenia prędkości. Za popełnione wykroczenie otrzymał wysoki mandat oraz punkty karne. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami górna granica to 24 punkty karne.
Podczas gdy katolicy swoje święta Wielkiej Nocy mają już za sobą, to prawosławni wierni dopiero się do nich przygotowują. W Cerkwi świętowanie rozpocznie się w najbliższy weekend. Już teraz grupa ochotników postanowiła pomóc w sprzątaniu kościoła pw. Wszystkich Świętych w Piotrkowie Trybunalskim.
Bernardyni znani byli w Piotrkowie jeszcze przed powstaniem klasztoru, bowiem przybywali nad Strawę z klasztoru w Warcie. Dopiero w 1624 roku zapadła decyzja o wybudowaniu siedziby w Piotrkowie, mieście ważnym z politycznego punktu widzenia. Ziemie pod klasztor wykupił główny fundator – Florian Starczewski. Rok później zgodę na osiedlenie się zakonników wydał arcybiskup gnieźnieński.
Ponad 40 kilometrów pieszej nocnej wędrówki w milczeniu w towarzystwie rozważań kolejnych stacji drogi krzyżowej - taka jest idea EDK. Ekstremalna Droga Krzyżowa z Piotrkowa wyrusza tradycyjnie w piątek przed niedzielą palmową.
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, ulokowane jest w jednym z najważniejszych w kraju zabytków architektury przemysłowej, jakim jest Biała Fabryka Ludwika Geyera. Trafić tutaj łatwo, wystarczy dotrzeć na ul. Piotrkowską. Łódzka placówka jest zarazem największym w Europie i unikalnym w skali świata muzeum poświęconym włókiennictwu. Prowadzi także działalność o charakterze naukowo-badawczym, kulturalnym i edukacyjnym.
Bądźmy ostrożni, bo badania wykazały, że krótko po zmianie czasu zimowego na letni - czeka to nas w nocy z soboty na niedzielę - dochodzi do większej liczby wypadków drogowych oraz w miejscach pracy, a wypadki te są zwykle tragiczniejsze w skutkach – przekazał w piątek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Z jakimi konsekwencjami może spotkać się osoba lekceważąca przepisy ruchu drogowego, przekonał się 31- letni kierowca toyoty, którzy z powodu nadmiernej prędkości stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Za nieodpowiedzialną jazdę otrzymał 2500 złotych mandatu oraz 15 punktów karnych.
Czy budowa tymczasowej przeprawy na Pilicy będzie rozwiązaniem problemów komunikacyjnych, które powstaną w trakcie przebudowy mostu w Sulejowie? Wprowadzenie takiego rozwiązania rozważają urzędnicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.