Artykuły do tagu: DK

Odkrywamy znane i nieznane - Stare Miasto w Piotrkowie
Niewiele jest miast w Polsce, które mogą się pochwalić podobną starówką, jak Piotrków Trybunalski. Walory architektoniczne, zabudowa i historia dają znaczącą przewagę, a dowodem na prawdziwość takiego twierdzenia jest fakt, że gród nad Strawą był i jest chętnie wybierany przez filmowców. Na szczęście nie tylko, bo do Piotrkowa nadal przyjeżdża sporo turystów.
Archeologiczne odkrycie w Wolborzu
Trwające w Wolborzu badania archeologiczne pozwoliły odkryć zabudowę zamkową o powierzchni 1500 metrów kwadratowych. Prace od pół roku prowadzone są na prywatnych działkach mieszkańców, którzy wyrazili zgodę na wykopaliska.
Pędził 123 km/h w terenie zabudowanym
Piotrkowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę forda, który w obszarze zabudowanym dozwoloną prędkość przekroczył o 73 km/h. Mężczyzna już wcześniej zatrzymywany był za przekroczenia prędkości. Za popełnione wykroczenie otrzymał wysoki mandat oraz punkty karne. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami górna granica to 24 punkty karne.
Posprzątali przed świętami
Podczas gdy katolicy swoje święta Wielkiej Nocy mają już za sobą, to prawosławni wierni dopiero się do nich przygotowują. W Cerkwi świętowanie rozpocznie się w najbliższy weekend. Już teraz grupa ochotników postanowiła pomóc w sprzątaniu kościoła pw. Wszystkich Świętych w Piotrkowie Trybunalskim.
Odkrywamy znane i nieznane - Klasztor Bernardynów w Piotrkowie
Bernardyni znani byli w Piotrkowie jeszcze przed powstaniem klasztoru, bowiem przybywali nad Strawę z klasztoru w Warcie. Dopiero w 1624 roku zapadła decyzja o wybudowaniu siedziby w Piotrkowie, mieście ważnym z politycznego punktu widzenia. Ziemie pod klasztor wykupił główny fundator – Florian Starczewski. Rok później zgodę na osiedlenie się zakonników wydał arcybiskup gnieźnieński.
28.03.2023 12:13
EDK także z Piotrkowa
Ponad 40 kilometrów pieszej nocnej wędrówki w milczeniu w towarzystwie rozważań kolejnych stacji drogi krzyżowej - taka jest idea EDK. Ekstremalna Droga Krzyżowa z Piotrkowa wyrusza tradycyjnie w piątek przed niedzielą palmową.
Odkrywamy znane i nieznane - Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, ulokowane jest w jednym z najważniejszych w kraju zabytków architektury przemysłowej, jakim jest Biała Fabryka Ludwika Geyera. Trafić tutaj łatwo, wystarczy dotrzeć na ul. Piotrkowską. Łódzka placówka jest zarazem największym w Europie i unikalnym w skali świata muzeum poświęconym włókiennictwu. Prowadzi także działalność o charakterze naukowo-badawczym, kulturalnym i edukacyjnym.
IMGW ostrzega: po zmianie czasu może być więcej wypadków na drogach
Bądźmy ostrożni, bo badania wykazały, że krótko po zmianie czasu zimowego na letni - czeka to nas w nocy z soboty na niedzielę - dochodzi do większej liczby wypadków drogowych oraz w miejscach pracy, a wypadki te są zwykle tragiczniejsze w skutkach – przekazał w piątek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Pędził 127 km/h. Dostał mandat, oddał
Z jakimi konsekwencjami może spotkać się osoba lekceważąca przepisy ruchu drogowego, przekonał się 31- letni kierowca toyoty, którzy z powodu nadmiernej prędkości stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Za nieodpowiedzialną jazdę otrzymał 2500 złotych mandatu oraz 15 punktów karnych.
 W Sulejowie powstanie drugi most? 
Czy budowa tymczasowej przeprawy na Pilicy będzie rozwiązaniem problemów komunikacyjnych, które powstaną w trakcie przebudowy mostu w Sulejowie? Wprowadzenie takiego rozwiązania rozważają urzędnicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat