Advertisement

Artykuły do tagu: klasztor

Zapraszamy na Jarmark Cysterski na Podklasztorze
Na prawdziwie cysterską ucztę dla duszy i ciała zapraszają w sobotę 25 czerwca - samorząd Powiatu Piotrkowskiego oraz Hotel Podklasztorze. We współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Sulejowie zorganizowane zostaną dla uczestników wydarzenia warsztaty z plecenia wianków oraz tworzenia lampionów, które będą puszczane na wodę. Na błoniach klasztoru powstanie wioska rycerska, której rycerze poprowadzą kurs strzelania z łuku. Gwiazdą wieczoru będzie Zespół Oreada.
Dzień Dziecka na Podklasztorzu
"Zagrajmy dla Szansy" - pod taką nazwą samorząd Powiatu Piotrkowskiego zaprasza wszystkich mieszkańców - a szczególnie tych najmłodszych - na Powiatowe Obchody Dnia Dziecka.
Wielkie rodzinne święto na Podklasztorzu [DUŻO ZDJĘĆ]
Mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, artystyczne pokazy i muzyka na żywo - w niedzielę na terenie Opactwa Cystersów w Sulejowie zorganizowano Piknik Rodzinny Województwa Łódzkiego.
Dni Wielkiego Grillowania w Hotelu Podklasztorze
Hotel Podklasztorze zaprasza na rodzinną zabawę połączoną ze wspólnym grillowaniem. W sobotę i niedzielę czeka mnóstwo atrakcji dla dużych i małych.
Dzieci z Ukrainy na Podklasztorzu
Autobus pełen dzieci z ukraińskiego domu dziecka, w środę (02.03.2022) późnym popołudniem zatrzymał się na krótki odpoczynek w Hotelu Podklasztorze w Sulejowie.
W klasztorze oo. Bernardynów powstaje ruchoma szopka
Już po raz dwudziesty dzieci i dorośli w Piotrkowie będą mogli podziwiać ruchomą szopkę, w której znajdują się także elementy nawiązujące grodu trybunalskiego. Bożonarodzeniowa instalacja powstaje w klasztorze oo. Bernardynów.
Niepodległa folklorem malowana
Spektakl "Niepodległa folklorem malowana" to historia o dążeniu do wolności, oddaniu dla ojczyzny oraz zaangażowaniu wsi piotrkowskiej w walkę o niepodległość.
Jarmark Świąteczny w Hotelu Podklasztorze [ZDJĘCIA]
Każdy, kto chciałby już teraz poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, może wybrać się do Sulejowa. W Hotelu Podklasztorze w każdą sobotę i niedzielę organizowany jest Jarmark Bożonarodzeniowy, a w związku z tym na przybyłych gości czekają liczne atrakcje.
Odkrywamy znane i nieznane - Mury obronne na Podklasztorzu
Wśród wielu pozostałości po czasach, gdy na Podklasztorze w Sulejowie przybywali możnowładcy, królowie i inni znamienici goście, są mury obronne. Powstały wokół Klasztoru Cystersów, a miały za zadanie bronić zabudowań przed najeźdźcami. Dziś przyciągają wielu turystów.
Wyremontują ołtarz i kapliczkę
W Urzędzie Gminy w Sulejowie podpisano umowy na dofinansowanie remontu kapliczki w Uszczynie oraz konserwację ołtarza bocznego pod wezwaniem ukrzyżowania (XVIII w.) z gotyckim krucyfiksem (XV w.) z transeptu Kościoła parafialnego pw. św. Tomasza Kantuaryjskiego w Sulejowie (II etap). Dofinansowanie przyznał Urząd Marszałkowski w Łodzi.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat